- Dla tych maturzystów, którzy się zastanawiają to należy wziąć pod uwagę, że większość kierunków, które znajdują się na uczelniach cywilnych znajduje sie na uczelniach wojskowych. Idąc na uczelnie wojskową, kończąc uczelnię wojskową wychodzimy ze stopniem magistra inżyniera podporucznika Wojska Polskiego i tak naprawdę już nie musimy martwić się o pracę, bo dostajemy pierwszy przydział do jednostki wojskowej i rozpoczynamy służbę na danym stanowisku - wyjaśnia por. Paweł Badoń, rzecznik prasowy WCR w Tarnowie.
Aby zostać studentem uczelni mundurowych trzeba spełnić takie same wymagania, jak te przy kandydowaniu do pracy w armii.
- Pierwszy krok to jest przede wszystkim rejestracja na wybranej uczelni, czyli ten maturzysta musi wybrać kierunek, na którym chciałby się uczyć i uczelnię. Mamy do wyboru trzy uczelnie. Jeżeli już maturzysta obierze uczelnie i wybraną profesje wtedy rejestruje sie na stronie internetowej uczelni i rozpoczyna się cała procedura. Po zakwalifikowaniu Wojskowe Centrum Rekrutacji kieruje taką osobę na badania lekarskie, na badania psychologiczne i po przejściu pozytywnie całego etapu zostaje powołana na studia wojskowe - dodaje por. Paweł Badoń.
Wcześniej dla studentów, którzy ubiegali się o przyjęcie na studia wojskowe było dostępnych 1350 miejsc, teraz jest ich 1850. Zarejestrować się na uczelnię mundurową można do 1 lipca. Dodajmy, że w każdym roku z regionu tarnowskiego taką ścieżkę kariery wybiera około 50-60 maturzystów.