- Polega to na tym, że podchodząc w miejsce, gdzie jest pętla indukcyjna, siadając, mając słuchawkę w uchu okazuje się, że słyszalność jest o wiele lepsza. Właściwie odczuwa to nasz petent tak jakby w ogóle nie miał wady słuchu. Myślę, że ta obsługa jest wtedy na dużo wyższym poziomie, czuje się wtedy komfortowo. Myślę, że osoby z taką niepełnosprawnością to zmobilizuje, że same będą mogły same sprawy załatwiać, bez pomocy pełnomocników – mówił starosta tarnowski, Roman Łucarz.
Takie pętle zostały zamontowane na sali konferencyjnej, na dzienniku podawczym, a także w budynku przy ul. Nowej 3 w Tarnowie. Powiat tarnowski w ten sposób chce podnieść jakość usług dla osób z niepełnosprawnościami.
- Wychodzimy naprzeciw innym niepełnosprawnościom. W tej chwili będziemy mieć kolejny etap pewnej innowacji dotyczącej urzędu, to jest założenie dla tych, co słabo widzą, lub osób niewidomych, informacji w systemie Braille'a. Będą to wszystkie napisy na drzwiach czy obok tych drzwi, ale również będą na klatce schodowej, gdzie poprzez dotyk dana osoba może dowiedzieć się, gdzie ma iść, do jakiego pokoju ma się udać – zapowiada starosta Roman Łucarz.
Równolegle – jak zaznacza starosta tarnowski – pomocą dla klientów służą też pracownicy urzędu.
Dodajmy, że system wspomagający słyszenie kosztował 27 tysięcy złotych, a 35 % tej kwoty pokrył PFRON.