- Pierwsze artykuły dotyczyły Tarnowa, naszej zieleni miejskiej, parków, a potem przeszedłem do swoich zainteresowań. Po jakimś czasie zająłem się wyszukiwaniem najlepszych artykułów, które można w pewien sposób wyróżnić, a całkiem niedawno po głosowaniu zostałem administratorem, po tzw. przyznawaniu uprawnień. Oznacza to, że społeczność darzy mnie pewną dozą zaufania – mówił Kacper Szymański z VIII klasy SPI nr 11 w Tarnowie.
Pozalekcyjne zainteresowania Kacpra dostrzegła też szkoła i postanowiła przy pomocy swojego ucznia zaciekawić innych tworzeniem haseł w Wikipedii. - Postanowiliśmy pilotażowo rozpocząć taki projekt pn. Ziemia tarnowska w Wikipedii. Wikipedia jest taką dość popularną encyklopedią i myślę, że każdy na pewno z niej niejednokrotnie skorzystał i postanowiliśmy troszkę zagłębić się w to i dać uczniom szansę poznania tej encyklopedii od drugiej strony – zostać jej redaktorami, a w międzyczasie poznać również dziedzictwo kulturalne Tarnowa, naszego regionu i poszerzyć hasła, które znajdują się w tej encyklopedii o ciekawe miejsca i zabytki Tarnowa – wyjaśniała Jolanta Woźniak-Partyka, nauczycielka w Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 11 w Tarnowie.
By zaciekawić uczniów twórczą pracą na rzecz internetowej encyklopedii zorganizowano specjalne zajęcia. Zgłosiło się na nie 15 osób.
- Będziemy uczniom przedstawiać Wikipedię od kuchni, czyli pokażemy im jak ta Wikipedia powstaje, jak oni mogą w tę Wikipedię, w społeczność wikipedystów się włączyć oraz jakie to daje korzyści – dodawał Kacper.
- Zapoznaliśmy uczniów z Wikipedią, staraliśmy się im pokazać, że niektóre hasła, które można znaleźć w Wikipedii niestety nie są obecne w takich tradycyjnych encyklopediach. Przedstawiliśmy ciąg dalszy naszych warsztatów, na których uczyliśmy się redagować hasła do Wikipedii, warsztaty są zatytułowane "śmiało edytuj". Kolejne nasze warsztatowe spotkanie będzie poświęcone wykonywaniu fotografii do Wikipedii, udamy się na spacer po znanych tarnowskich obiektach, by umożliwić uczniom robienie zdjęć – tłumaczyła Jolanta Woźniak-Partyka.
W ramach zajęć zorganizowany zostanie "wiki podwieczorek", wtedy do tarnowskiej szkoły podstawowej przyjadą też przedstawicielki Wikimedia z Warszawy.