- Zaraz przy wejściu będą pacjenci wchodzili do tak zwanej strefy weryfikacji. W tej strefie będą mieli mierzoną temperaturę. Będzie zbierany wstępny wywiad odnośnie ewentualnych infekcji. Później pacjent będzie przechodził do strefy wypełniania ankiet, gdzie są przygotowane specjalne stoliki, tak był zachowany dystans społeczny. Po wypełnieniu tych ankiet pacjent będzie kierowany na płytę. Na tej płycie znajduje się 6 stanowisk szczepień - mówi Jarosław Kolendo.
Punkt Szczepień cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców.
- Od poniedziałku uruchomiliśmy linie telefoniczne miejskie, gdzie pacjenci mogli się rejestrować. Na chwilę obecną do 12 maja wszystkie miejsca są już zajęte i rejestrujemy już na połowę maja. Dzisiaj i na jutro mamy komplet pacjentów. Wczoraj przyjechała 810 dawek firmy Pfizer - mówi Małgorzata Topolska.
- W dniu dzisiejszym zarejestrowaliśmy 400 osób, natomiast jeżeli chodzi na pozostałe wszystkie terminy, które mamy, to już jest ponad 4000 osób zapisanych – mówi Jarosław Kolendo.
- Pacjenci chętnie przychodzą, rejestrują się dodatkowo przychodzą pytają o kolejne terminy - mówi Małgorzata Topolska.
Wszyscy uprawnieni do szczepień w swojej grupie wiekowej mogą zarejestrować się na szczepienie poprzez infolinię 989, e-Rejestrację lub wysyłając SMS.
- Zapisujemy wszystkich, którzy rocznikowo mogą się szczepić oraz zachęcamy wszystkich, żeby śledzili swoje roczniki, ponieważ będą mogli się już zapisywać – mówi Małgorzata Topolska.
W tarnowskim Punkcie Szczepień Powszechnych dziennie może być zaszczepionych nawet 700 osób. Miasto uruchomiło dwie specjalne linie autobusowe mające dowozić mieszkańców Tarnowa do punktu szczepień. Autobusy linii 121 i 122 maja kursować co 45 minut.