- W dniu dzisiejszym sfinalizowaliśmy zakup kamienicy przy ulicy Rynek 6. Kwota nabycia nieruchomości to półtora miliona złotych. Negocjacje odbyły się w bardzo dobrej atmosferze, dwukrotnie spotykaliśmy się ze stroną sprzedającą, były tam trzy rodziny, w tym jedna mieszkająca poza granicami naszego kraju. Jest to w zasadzie ruina, mówimy tutaj praktycznie wyłącznie o cenie za działkę, na której ta nieruchomość, te ruiny stoją - zauważa Maciej Włodek, wiceprezydent Tarnowa.
- Podstawowym priorytetem najbliższego budżetu jest stabilizacja finansów publicznych miasta Tarnowa. Tutaj kwestią jest, że raczej trzeba myśleć długofalowo, ale na pewno chcemy to miejsce już w najbliższym czasie uporządkować. Chcemy też pytać i konsultować, jak ma wyglądać to miejsce w przyszłości, zastanawiać się także, jakie jest rozwiązanie, aby ta kamienica przestała straszyć, żeby ona przestała być jednym z punktów na mapie wstydu Tarnowa – dodaje Wiktor Bochenek, sekretarz prasowy Urzędu Miasta Tarnowa.
W zeszłym miesiącu tarnowski magistrat ponownie nawiązał współpracę z Politechniką Krakowską. W jej ramach studenci tamtejszego Wydziału Architektury mają za zadanie opracować swoją koncepcję kamienicy przy ul. Rynek 6 w Tarnowie.
- Ona ma być trochę punktem wyjścia do dyskusji nad tym, jak zagospodarować tę przestrzeń w przyszłości. My jesteśmy otwarci na różne możliwości, mamy pełne możliwości, jak chodzi o zagospodarowanie tej przestrzeni. Przedstawienie nastąpi w styczniu. Wtedy zostanie rozwiązany konkurs, jury wyłoni najlepsze prace, a my będziemy chcieli na pewno zachęcić wszystkich mieszkańców do otwartej dyskusji nad tymi projektami, które oni wypracują – zapowiada Wiktor Bochenek, sekretarz prasowy Urzędu Miasta Tarnowa.
Warto dodać, że współpracę między Tarnowem a Politechniką Krakowską koordynuje obecnie Centrum Dialogu – Idea Tarnów.