Analizując rynek kredytów hipotecznych można zauważyć wiele różniących się między sobą ofert. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na różnicę w oprocentowaniu danej pożyczki oraz rzeczywistej rocznej stopie oprocentowania, która może znacznie się różnić w zależności od placówki, która udziela kredytu.
Zaciągnięcie zobowiązania jest jednak decyzją długoterminową, którą należy dokładnie przemyśleć i wybrać najlepszą ofertę na https://www.totalmoney.pl/kredyty_hipoteczne aby uniknąć późniejszych kłopotów w przypadku wystąpienia zdarzeń losowych.
Kredyty hipoteczne 2021 — jak porównywać?
W celu porównania wielu ofert kredytów hipotecznych pochodzących z różnych banków, warto skorzystać z internetowego kalkulatora pożyczkowego. Wykorzystując tego typu urządzenia można całkowicie darmowo nie tylko porównać oferty, ale także sprawdzić przybliżoną zdolność kredytową. Dużą zaletą tego rozwiązania jest brak wpływu porównania na późniejsze decyzje banku, ponieważ kalkulator ma jedynie charakter poglądowy dla interesanta.
Na rynku dostępnych jest wiele ofert banków z zakresu kredytów hipotecznych. Istotne jest, aby zwracać uwagę na roczną stopę oprocentowania, zmieniający się WIBOR(R) oraz odsetki końcowe, a także karne za opóźnienia w miesięcznych spłatach zobowiązań. Bardzo ważnym aspektem wpływającym na to, czy oferta jest korzystna lub nie ma przymus wykupienia dodatkowego ubezpieczenia. Banki, które wymagają takiego zabezpieczenia od wnioskodawców zazwyczaj przedstawiają znacznie droższe oferty niż w przypadku konkurencji.
Najtańszy kredyt hipoteczny na rynku — kogo wybrać?
Pomimo tego, iż wybór ofert kredytowych jest ogromny to jednak warto zdecydować się na dokonanie porównania propozycji banków, aby wybrać najkorzystniejszą opcję dla siebie. Jeden z najpopularniejszych banków jakim jest Alior oferuje stosunkowo dobre warunki zobowiązania hipotecznego o długości spłaty nawet do 35 lat oraz wkładem własnym już od poziomu 20%. Kolejnymi placówkami, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów są banki PNB Paribas, BOŚ oraz ING.
Dobrym przykładem jest symulacja, która ukazuje jakie koszty generuje zobowiązanie na 30 lat w kwocie 300 tysięcy złotych. W przypadku Santandera oferta jest stosunkowo atrakcyjna, ponieważ zapewnia koszty całkowite na poziomie około 160 tysięcy złotych. Bank BPS jest nieco korzystniejszą opcją w tej kwocie, ponieważ odsetki wyniosą zaledwie 140 tysięcy złotych. Bank BNP Paribas okazuje się jednak najlepszą rynkową ofertą, ponieważ całkowity koszt kredytu oscyluje w kwocie około 120 tysięcy złotych.
Kredyt hipoteczny ranking
Zdecydowanie warto korzystać z internetowych rankingów kredytów hipotecznych na Totalmoney, ponieważ pozwalają one dokonać ogólnego rozeznania się na rynku pożyczek. Dzięki temu można także natknąć się na dotychczas niespotykane, a często bardziej atrakcyjne propozycje kredytowe. Należy jednak pamiętać, że rankingi mają jedynie charakter poglądowy, a ostateczne oferty są przedstawiane przez bank dopiero po dostarczeniu kompletu dokumentów. Warto także zainteresować się działaniem internetowych kalkulatorów kredytowych, które pozwalają całkowicie darmowo sprawdzić zdolność kredytową oraz porównać oferty banków dostępne na rynku hipotecznym.
Czy ranking kredytu hipotecznego jest wiarygodny?
Internetowe rankingi kredytów hipotecznych są całkowicie wiarygodne, jednak należy pamiętać, iż mają one charakter wyłącznie poglądowy. Służy to przede wszystkim porównaniu przykładowych ofert z różnych banków, celem wybrania najlepszej oferty kredytowej. Wiarygodność ofert bankowych nie podlega wątpliwości, jednakże każdorazowo należy skonsultować końcową ofertę z wykwalifikowanym doradcą kredytowym, który pomoże w kompletacji wszelkich potrzebnych dokumentów lub poprawienia kondycji historii w Biurze Informacji Kredytowej. Warto jednak decydować się na analizę nie tylko internetowych rankingów kredytowych, ale także poszukiwanie ofert na własną rękę. Dzięki temu można zmaksymalizować szansę znalezienia najkorzystniejszej rynkowej oferty kredytu hipotecznego.