Mowa była m.in. o Centralnym Porcie Komunikacyjnym, którego szprycha nr 7 miała biec przez Kielce, Busko-Zdrój i Tarnów, jednak z tych planów wycofano się.
Będzie albo nie będzie, będziemy walczyć o to, żeby było. Wszystko jest jeszcze w procesie tworzenia się decyzji, uzgadniania, często jest tak, że pewne wstępne ustalenia są komunikowane, a później jak już są znane to się okazuje, że nie ma to zgody. Na pewno mamy koalicję, nic się nie wydarzy bez naszej zgody - mówił Szymon Hołownia.
Hołownia podkreślał, że miasta takie jak Tarnów powinny być uwzględniane w planach rozwoju komunikacyjnego. Dodawał również:
Tarnów ma absolutnie prawo do trzeciego zjazdu z autostrady, do wschodniej obwodnicy i do tego, żeby kolej dowoziła ludzi tam, gdzie chcą w takim tempie, w jakim chcą.
Mowa była także o zbrojeniu, w tym o produkcji broni i amunicji, Hołownia zaznaczał, że kluczową rolę na tym polu mogą odegrać Zakłady Mechaniczne i Grupa Azoty. Pytany był także o jednostkę wojskową dla Tarnowa.
Ja nie fetyszyzowałbym – mówię zupełnie otwarcie – jednostki wojskowej, natomiast uważam, że jeżeli byłby dobry pomysł na to jak wykorzystać potencjał Tarnowa po to, żeby taką jednostkę tu ulokować to jako prezydent bym to gorąco wspierał. Jednostka wojskowa to jest praca dla ludzi, to jest tworzenie całego środowiska, które jednostkę otacza, rodziny wojskowe, dzieci, to jest świadomość obronna, możliwość edukowania społeczeństwa w kwestiach dotyczących obronności, to jest taki silny punkt, zwornik, jeśli chodzi o patriotyzm i poczucie wspólnoty. Ludzie chcą się identyfikować dzisiaj z mundurem z polską armią, to jest bardzo cenne - odpowiadał.
Mowa była także o korzystnym dla małych i średnich miast podziale środków, na którym mógłby zostać też Tarnów.
Wybory prezydenckie w Polsce odbędą się za 91 dni.