- Ta karta seniora będzie upoważniać naszych seniorów do zniżek na różnego rodzaju zakupy, usługi. W całej Polsce ponad 3,5 tysiąca podmiotów takich zniżek będą udzielać. Zniżki będą także oferować nasi przedsiębiorcy z naszej miejscowości, którzy nie są w ogólnopolskich korporacjach. Bardzo się z tego cieszę - mówi Paweł Augustyn, burmistrz miasta i gminy Ryglice.
- To są przede wszystkim korzyści, bo od dnia dzisiejszego bezpłatnie, na miejscu, nie muszą wypełniać druczków internetowo, tylko otrzymują w mieście i gminie internetowa Kartę Seniora. To jest karta dedykowana równocześnie jako gminna karta. Ta karta to przede wszystkim zniżki w 3,5 tysiąca dużych firm – uzdrowiska, sanatoria. Równocześnie z karta działa na terenie całej Polski – nad morzem, w Bieszczadach, w Dolnośląskim. Oni mogą korzystać ze zniżek i pracować na rzecz tak zwanej srebrnej gospodarki. To tez mobilizacja, żeby zachęcić seniorów do aktywniejszego życia - wyjaśnia Marek Pilch, ambasador Ogólnopolskie Karty Seniora i projektu Gmina Przyjazna Seniorom.
- Ja uważam, że należy zadbać o każdy grosz naszego seniora, bo każdy grosz dla nich jest ważny. Stąd duże przedsięwzięcie z dużym podmiotem, aby nasi seniorzy mogli nie tylko korzystać z Kart Seniora, ale również funkcjonować w ramach takiego systemu bezpieczeństwa, ponieważ to stowarzyszenie, z którym podpisaliśmy porozumienie prowadzi szeroko zakrojoną akcję informacyjną, żeby nie wykorzystywać seniorów poprzez telefony, internet. Wiemy, że wielu seniorów traci środki finansowe, my chcemy temu zapobiec - dodaje burmistrz Paweł Augustyn.
W ramach tego porozumienia będą prowadzone szkolenia dla seniorów o tym, w jaki sposób oszuści wyłudzają pieniądze od starszych osób. Wszystko po to, by zadbać o bezpieczeństwo seniorów.