Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zebrał się Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego. Wszystko przez padający deszcz

Ze względu na ukształtowanie terenu Małopolska jest mocno narażona na skutki tzw. powodzi błyskawicznych. Czasem kilka minut bardzo intensywnych opadów potrafi zamienić małe potoki w rwące rzeki. Służby są odpowiednio przygotowane do reagowania w takich sytuacjach: niesienia pomocy poszkodowanym oraz usuwania skutków żywiołu.

Dziś w Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowym Instytucie Badawczym w Krakowie zebrał się Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego. Podczas posiedzenia omawiane były kwestie związane z zagrożeniem powodziowym oraz szeroko pojętą ochroną przeciwpowodziową w naszym województwie. Obradom przewodniczył wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

W posiedzeniu WZZK udział wzięli: dyrektor Meteorologicznej Osłony Kraju Piotr Ramza, zastępca dyrektora Centrum Hydrologicznej Osłony Kraju, kierownik Biura Prognoz Hydrologicznych w Krakowie IMGW – Państwowego Instytutu Badawczego Małgorzata Gori, dyrektor Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie – RZGW w Krakowie Małgorzata Sikora, zastępca małopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Piotr Żaba, I zastępca komendanta wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Piotr Morajko, dowódca 11MBOT płk Marcin Siudziński, małopolski wojewódzki inspektor ochrony środowiska Barbara Żuk, I zastępca małopolskiego wojewódzkiego inspektora ochrony środowiska Jacek Gołda, komendant wojewódzki Państwowej Straży Rybackiej w Krakowie Łukasz Najder oraz małopolski państwowy wojewódzki inspektor sanitarny Jarosław Foremny.

Ekstremalne zjawiska pogodowe bardzo często są gwałtowne i nieprzewidywalne. Małopolska, ze względu na rzeźbę terenu, jest na nie wyjątkowo narażona. Nasze służby cały czas stoją na straży i czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców i turystów. Zarówno odpowiednio przygotowana kadra, jak i dostępny sprzęt decydują o sprawności działania. Możemy być pewni, że w razie silnych opadów deszczu, a w konsekwencji nawet powodzi, zostaną usunięte ich skutki, a poszkodowani otrzymają natychmiastową pomoc – mówi wojewoda Łukasz Kmita.

Monitoring – słowo klucz

Wśród tematów poruszanych na posiedzeniu była m.in. infrastruktura przeciwpowodziowa. Ocenę jej stanu oraz realizacji zadań w zakresie usuwania skutków powodzi zaprezentowała dyrektor Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie – RZGW w Krakowie Małgorzata Sikora. 

Wody Polskie w Krakowie czuwają nad bezpieczeństwem powodziowym mieszkańców całej Małopolski i miasta Krakowa. Jesteśmy w pełni przygotowani do realizacji zadań w przypadku wystąpienia zagrożenia powodziowego na terenie naszego województwa. Centrum funkcjonujące w strukturze RZGW w Krakowie monitoruje w trybie 24-godzinnej gotowości sytuację hydro-meteorologiczną oraz koordynuje pracę zbiorników retencyjnych tak, by móc skutecznie redukować falę powodziową na zbiornikach.  Pracownicy Wód Polskich na bieżąco monitorują i utrzymują właściwy stan techniczny obiektów hydrotechnicznych, jak i urządzeń towarzyszących, np. śluz wałowych. W trakcie działań  przeciwpowodziowych współpracujemy z innymi służbami, identyfikując zagrożenia oraz monitorując sytuację i rozwój wydarzeń. Dodatkowo realizujemy szereg inwestycji przeciwpowodziowych na terenie miasta Krakowa, jak i w całej Małopolsce, by móc skuteczniej zabezpieczyć mieszkańców przed skutkami wezbrań. Tylko w samym Krakowie obecnie wykonujemy zadania za prawie 400 mln zł, a w Małopolsce za ponad 155 mln zł. Oczywiście w planach mamy kolejne projekty przeciwpowodziowe – mówi dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie Małgorzata Sikora.

Monitoring sytuacji i wymiana informacji to podstawa. Dziękuję Wodom Polskim za dotychczasową współpracę. Wielokrotnie już – w praktyce – mogłem się przekonać o sprawności działania RZGW w Krakowie. Zabezpieczenie przeciwpowodziowe to też inwestycje, które są konsekwentnie prowadzone przez Wody Polskie, a którym w Urzędzie Wojewódzkim nadaję absolutny priorytet – dodaje wojewoda Łukasz Kmita. 

Monitor IMGW-PIB 

O osłonie meteorologicznej i hydrologicznej województwa małopolskiego opowiedziała zastępca dyrektora Centrum Hydrologicznej Osłony Kraju, kierownik Biura Prognoz Hydrologicznych w Krakowie IMGW – Państwowy Instytut Badawczy Małgorzata Gori. Po posiedzeniu WZZK zaprezentowano również narzędzia, które w swej pracy wykorzystują synoptycy.

Informacja o zagrożeniu musi być precyzyjna, szybka i czytelna. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy opracował i wdrożył nowoczesne narzędzie, jakim jest Monitor Danych Systemu Hydrologii IMGW-PIB. To przykład narzędzia wykorzystywanego do wczesnego ostrzegania, w przejrzysty sposób prezentującego aktualne dane, na podstawie których możliwe jest uruchomienie określonych działań przygotowawczych – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita. 

Monitor IMGW-PIB umożliwia prezentację i wizualizację danych oraz produktów przygotowywanych przez IMGW-PIB. Dzięki bezpośredniemu połączeniu z bazami hydro i meteo, użytkownicy Monitora mają dostęp do najnowszych danych operacyjnych dotyczących m.in. stanów wody, przepływów, opadów, temperatur powietrza oraz danych z systemów teledetekcji atmosfery. Pozwala to śledzić na bieżąco sytuację hydrologiczno-meteorologiczną oraz zjawiska ekstremalne występujące na terenie Polski – mówi zastępca dyrektora Centrum Hydrologicznej Osłony Kraju Małgorzata Gori. 

Rdzeniem aplikacji jest System Hydrologii, do którego dostarczane są dane z automatycznej sieci pomiarowo-obserwacyjnej, aktualizowane co 10 minut. Baza jest uzupełniania informacjami z sieci tradycyjnej, gdzie obserwacje wykonują obserwatorzy. Ponadto do systemu codziennie wprowadzane są dane na temat aktualnego stanu zbiorników retencyjnych przekazywane przez same zbiorniki oraz ich administratorów.

Nad poprawnością wszystkich prezentowanych informacji opiekę sprawuje Centrum Hydrologicznej Osłony Kraju (CHOK), które na bieżąco weryfikuje dane dostarczane z sieci pomiarowo- obserwacyjnej IMGW-PIB.

Aplikacja pozwala na dostęp do danych operacyjnych w formie tabel, wykresów, raportów oraz z poziomu map. Użytkownik możne wybrać interesujące go stacje meteorologiczne czy hydrologiczne i obserwować zmieniającą się sytuację hydrologiczną i meteorologiczną, jak również sprawdzić prognozowaną zmianę stanu wody.

Do analiz obszarowych służy mapa dynamiczna, na której za pomocą graficznych symboli przedstawione są lokalizacje i status stacji obserwacyjno-pomiarowych, obowiązujące ostrzeżenia meteorologiczne i hydrologiczne, dane radarowe, wyładowania atmosferyczne, prognozy zasięgu zwierciadła wody i suma opadu zmierzonego na stacjach dodaje zastępca dyrektora Centrum Hydrologicznej Osłony Kraju Małgorzata Gori.
 

Prognoza zasięgu zwierciadła wody na 72 godziny jest już dostępna dla odcinka Wisły od Skawiny do Niepołomic. Umożliwia szybką identyfikację zasięgu wody w terenie i pozwala na analizę zagrożeń, jakie niesie za sobą np. wysoka woda w korycie rzeki.

Obecne narzędzia IMGW-PIB umożliwiają prezentację ostrzeżeń hydrologicznych na tle map z podziałem na jednostki terytorialne (województwa, powiaty) oraz dopasowanie i dystrybuowanie ostrzeżeń do odbiorców, z uwzględnieniem podziałów administracyjnych (województwa).

Planowana jest dodatkowa informacja w treści ostrzeżenia dotycząca listy powiatów, w których granicach będzie obowiązywało ostrzeżenia.

Monitor IMGW-PIB jest ciągle rozwijany, są dodawane nowe produkty i funkcjonalności udoskonalające monitorowanie bieżącej i przyszłej sytuacji hydrologiczno-meteorologicznej w Polsce. Serdecznie zachęcamy do korzystania z naszej aplikacji, która może być bardzo przydatnym narzędziem – podsumowuje Małgorzata Gori.

Gotowość do wzmożonych działań

Przedstawiciele służb: Państwowej Straży Pożarnej, Policji oraz 11 Małopolskiej Brygady Ochrony Terytorialnej złożyli wojewodzie Łukaszowi Kmicie meldunki o gotowości sił i środków ochrony przeciwpowodziowej do realizacji zadań w sytuacji zagrożenia powodziowego i powodzi. 

Strażacy są specjalnie przeszkoleni i gotowi działać w sytuacjach zagrożenia powodziowego. Posiadamy wyposażenie, aby skutecznie zarządzać sytuacją i chronić życie oraz mienie ludzi. Jesteśmy gotowi ryzykować własne bezpieczeństwo, by pomóc potrzebującym i zapewnić pomoc w najtrudniejszych momentach jakie stawia przed nami wszystkimi ta nieprzewidywalna siła natury – mówi zastępca małopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Piotr Żaba. 

Bazując na naszych doświadczeniach związanych z tego typu sytuacjami kryzysowymi oraz na bieżącej ocenie dostępnych sił i środków, melduję pełną gotowość małopolskiej Policji do działań w razie wystąpienia zagrożenia powodziowego. W przypadku wystąpienia na obszarze województwa małopolskiego zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi, a także mienia spowodowanego zagrożeniem powodziowym Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie planuje wykorzystać około 1000 policjantów służby prewencyjnej i kryminalnej pełniących służbę w danym momencie oraz około 6000 policjantów możliwych do skierowania w ramach procedur alarmowych. Do działań możemy wykorzystać sprzęt w postaci pojazdów specjalistycznych, łodzi motorowych, śmigłowca czy pomocniczy sprzęt w postaci np. agregatów prądotwórczych – mówi I zastępca komendanta wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Piotr Morajko.

W związku z sytuacją powodziową w rejonach zagrożonych zadaniem policjantów będzie umożliwianie swobodnego dojazdu i wyjazdu ekipom i jednostkom ratowniczym, organizowanie objazdów rejonów zagrożonych (i informowanie o objazdach), ochrona porządku w miejscach pracy ekip ratowniczych oraz zabezpieczanie miejsc mogących stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi. 

Zadania Policji to także pomoc osobom zagrożonym powodzią, udzielanie pierwszej pomocy, pomoc przy ewakuacji i kierowaniem ruchem w miejscach oblężonych przez osoby ewakuowane oraz ochrona pozostawionego mienia. Lata ubiegłe niosły także przykłady zaangażowania policjantów przy fizycznym umacnianiu wałów przeciwpowodziowych – dodaje insp. Piotr Morajko.

11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej utrzymuje w gotowości do działania elementy Systemu Zarządzania Kryzysowego, wspiera proces decyzyjny Centrum Zarządzania Kryzysowego Ministerstwa Obrony Narodowej oraz organy administracji publicznej na podstawie oceny sytuacji w rejonie objętym lub zagrożonym sytuacją kryzysową. Siły i środki 11 MBOT przeznaczone do akcji kryzysowych zgodnie z „Planem zarządzania kryzysowego resortu ON” pozostają w gotowości do użycia do 12 godzin. Do realizacji zadań na terenie województwa małopolskiego w zwalczaniu powodzi i zjawisk lodowych przeznaczonych jest łącznie 340 żołnierzy oraz 46 jednostek sprzętu (samochody ciężarowe i osobowe terenowe, sanitarka, koparki i spycharko-ładowarka) wydzielane z 7 jednostek wojskowych – wylicza dowódca 11MBOT płk Marcin Siudziński.

Poruszony został także temat działań kontrolnych na akwenach wodnych w Małopolsce w zakresie stanu środowiska wodnego. Aktualne dane zaprezentowali przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska oraz Państwowej Straży Rybackiej.

Aktualna sytuacja pogodowa

Najbliższy czas będzie w pogodzie niespokojny. Na terenie całego województwa małopolskiego prognozowane są intensywne opady deszczu. Mieszkańcy powiatów: gorlickiego, nowosądeckiego, nowotarskiego, tatrzańskiego oraz Nowego Sącza otrzymali alerty RCB. Wydane przez IMGW ostrzeżenie meteorologiczne II stopnia prognozuje opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Wysokość opadów może wynieść od 45 mm do 60 mm. Pozostała część województwa objęta jest ostrzeżeniem I stopnia. W ciągu dnia miejscami możliwe są burze. W związku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu, spodziewane są wzrosty poziomu wody w strefie stanów średnich i do strefy wody wysokiej. Miejscami (szczególnie na mniejszych rzekach i w zlewniach zurbanizowanych) wzrosty mogą być gwałtowne. Lokalnie mogą zostać przekroczone stany ostrzegawcze, a punktowo także stany alarmowe. Ostrzeżenie hydrologiczne II stopnia o wezbraniu z przekroczeniem stanów ostrzegawczych obowiązuje na razie do 18 maja. Służby są w pełnej gotowości do wzmożonych działań, ale apeluję również do mieszkańców o rozwagę i ostrożność – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita. 


 



 


 



Podziel się
Oceń

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Reklama
Kto pamięta malarza Jacka Wróbla? Retrospekcja jego malarstwa Kto pamięta malarza Jacka Wróbla? Retrospekcja jego malarstwa Data rozpoczęcia wydarzenia: 10.04.2025 Jacek Wróbel - retrospekcjawystawa malarstwaoraz prace Piotra Lutyńskiego / Kolekcja Małopolskiej Fundacji Muzeum Sztuki Współczesnej 10.04-08.05.2025BWA Tarnów / Dworzec PKP, Pl. Dworcowy 4Wstęp wolny Wernisaż wystawy w czwartek 10.04 g. 18.00Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie zaprasza na wystawę prac plastycznych tarnowskiego artysty Jacka Wróbla w 14. rocznicę śmierci. Na wystawie zaprezentowano prace koncepcyjne, obrazy olejne pełne wizji oraz oryginalnych rozwiązań kolorystycznych, ale też prace w których realizował typowe tematy malarskie, takie jak pejzaż czy martwa natura. Pierwsza ekspozycja prac Artysty w BWA zatytułowana „Stany Zagrożenia” miała miejsce w listopadzie 1992 roku, kolejne to „Jeden krok” (1998 rok), „Tchnienie wschodu” (2001 rok) oraz „Ultima Thule” (2006 rok). Wszystkie prezentowane na obecnej wystawie dzieła pochodzą ze zbiorów Rodziny Artysty, kolekcji prywatnych oraz Wydziału Kultury Miasta Tarnowa. Jacek Wróbel (1960-2011) artysta malarz, urodził się i mieszkał w Tarnowie, gdzie ukończył I Liceum Ogólnokształcące, a następnie Państwowe Zawodowe Studium Konserwacji Dzieł Sztuki. Do związku Polskich Artystów Plastyków został jednogłośnie przyjęty na podstawie swoich prac w 1988 roku. Zajmował się różnymi dziedzinami sztuki: malarstwem, rysunkiem, grafiką, reklamą, projektowaniem oraz konserwacją; jednakże, najważniejsze dla niego było malarstwo, w którym pokazywał nam swój świat pełen nostalgii, symbolu, oparty na ludzkich, często tragicznych przeżyciach. Treść jego obrazów zmusza do refleksji, zastanowienia się nad faktem przemijania. Inspiracją do obrazów najczęściej była muzyka, poezja, literatura, czasami film, rozmowa, sen, czyjeś zwierzenia. W prawie 30-letnim okresie działalności artystycznej zorganizował 14 wystaw indywidualnych, uczestniczył w licznych wystawach zbiorowych – w tym 4 zagranicznych (Belgia, Francja, Niemcy, Anglia). Regularnie brał udział w Salonach Jesiennych ZPAP, a wcześniej prezentacjach tarnowskiej grupy TA (Tarnowscy Artyści), która wystawiała głównie w salach Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Tarnowskiej. Za swoją twórczość otrzymał nagrodę Fundacji im. I. Paderewskiego w Chicago. Dwukrotnie nominowany był do Nagrody Miasta Tarnowa (2002 i 2004 rok) w dziedzinie twórczości artystycznej, jednak Nagrodę Honorową Miasta Tarnowa, za całokształt twórczości otrzymał już pośmiertnie w 2011 roku. W latach 1984-2003 był pracownikiem Tarnowskiego Muzeum Okręgowego, gdzie zajmował się renowacją malarstwa, w tym także największego fragmentu „Panoramy Siedmiogrodzkiej”, który w swoich zbiorach posiada Muzeum. Jego prace znajdują się w wielu instytucjach oraz kolekcjach prywatnych w Polsce i zagranicą. (…) Jacek Wróbel jest malarzem wizji. Spotkanie z jego malarstwem otwiera w odbiorcy wymiar niecodzienny, rodem z krańców realnej rzeczywistości. W gorących i chłodnych przestrzeniach zjawiskowych fantasmagorii Wróbla pojawiają się postacie, fragmenty miast, świątyń, jezior, głębin morskich i kosmicznych bezkresów – ba, nawet wyłaniająca się z mgieł i oparów lokomotywa zdaje się nie należeć do naszego świata. Wszystko w obrazach Wróbla rozgrywa się w niesamowicie rozświetlonych sferach, a rozświetlenie to nasycane jest czerwieniami, oranżami i żółciami kontrastującymi z brunatnymi połaciami ciężkiego mroku, czasami nocy owianej mistyczną lub surrealistyczną grozą (…) - pisał o obrazach Jacka Wróbla profesor Stanisław Tabisz. (…) Jacek wprowadza do swej malarskiej palety stonowaną feerię kolorów: brązów, czerwieni i nasyconych zieleni, ugrów – tak jakby owymi barwami chciał odwrócić naszą uwagę od zawartej w obrazach bogatej symboliki. Ciepłe kolory stwarzają specyficzny klimat i nastrój i jakąś tajemniczą ciszę, która zaprasza do dłuższego zatrzymania się i wniknięcia w głąb – może po to by stanąć twarzą w twarz z tajemnicą (…) – Jolanta Januś „Czas wyjścia”. Otwarte spotkanie z dr Magdaleną Ogórek Otwarte spotkanie z dr Magdaleną Ogórek Data rozpoczęcia wydarzenia: 24.04.2025 Muzeum Ziemi Tarnowskiej zaprasza na otwarte spotkanie z dr Magdaleną Ogórek zatytułowane „Trudne losy polskich dóbr kultury podczas niemieckiej okupacji (1939–1945) oraz powojenne trudy restytucji – ze szczególnym uwzględnieniem Małopolski”. Wydarzenie odbędzie się w czwartek, 24 kwietnia 2025 r. o godz. 18:00 w tarnowskim Ratuszu. Wstęp jest wolny, liczba miejsc ograniczona.Dr Magdalena Ogórek – dziennikarka, prezenterka telewizyjna i autorka książek historycznych – od lat zajmuje się tematyką zagrabionych przez Niemców dzieł sztuki oraz ich restytucją. W swoim dorobku ma m.in. publikacje: „Lista Wächtera. Generał SS, który ograbił Kraków” i „Kat kłania się i zabija. Wächter-Heydrich-Menten”. Jej najnowsza książka „Król Olch” jest rodzajem śledztwa historyczno-dziennikarskiego, w którym autorka analizuje losy dwóch niemieckich oficerów z okresu II wojny światowej: Ottona von Wächtera, gubernatora dystryktów krakowskiego i Dystryktu Galicja, odpowiedzialnego za grabież polskiego dziedzictwa kulturowego oraz Wilma Hosenfelda, oficera, który uratował Władysława Szpilmana, wybitnego artysty, którego losy zostały przedstawione w filmie „Pianista”.W czasie II wojny światowej niemieccy okupanci prowadzili systematyczną i zorganizowaną grabież polskiego dziedzictwa kulturowego. Szacuje się, że z terenów Polski zostało zrabowanych, zarówno z muzeów, jak i z kolekcji prywatnych, ponad pół miliona dzieł sztuki. Zniszczeniu, rozproszeniu lub grabieży uległy zbiory ponad 700 muzeów, bibliotek i archiwów, co miało katastrofalne skutki dla polskiego dziedzictwa kulturowego. 
Reklama
Siedem osób w szpitalu po wypadku w powiecie brzeskim Siedem osób w szpitalu po wypadku w powiecie brzeskim Data dodania artykułu: 13.04.2025 18:43Służby z powiatu dąbrowskiego skierowane do poważnego wypadku na DK73 w Ratajach Służby z powiatu dąbrowskiego skierowane do poważnego wypadku na DK73 w Ratajach W dniu 18 kwietnia (piątek), w godzinach wieczornych, służby zostały zadysponowane do wypadku drogowego na drodze krajowej nr 73 w miejscowości Rataje Słupskie. Po dotarciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania przez Kierującego Działaniami Ratowniczymi stwierdzono, że doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów osobowych – BMW i Seat, w których podróżowało łącznie siedem osób: trzy w BMW oraz cztery w Seacie.Data dodania artykułu: 19.04.2025 11:07Pożar w Mościcach. Trzy zastępy straży pożarnej na miejscu Pożar w Mościcach. Trzy zastępy straży pożarnej na miejscu Data dodania artykułu: 06.04.2025 18:51Smacznie i kolorowo na Kiermaszu Wielkanocnym w Zakliczynie Smacznie i kolorowo na Kiermaszu Wielkanocnym w Zakliczynie Kilkanaście straganów pełnych przysmaków i świątecznych dekoracji pojawiło się na zakliczyńskim Rynku z okazji Kiermaszu Wielkanocnego. Aromatyczne wędliny, ciasta i przetwory oraz wielobarwne palmy, stroiki i inne wyroby rękodzielnicze szybko znajdywały nabywców. Na odwiedzających kiermasz czekał również burmistrz Zakliczyna częstujący gości świątecznym żurkiem.Data dodania artykułu: 12.04.2025 15:22Mieli spacerować po wieży ciśnień Mieli spacerować po wieży ciśnień Data dodania artykułu: 14.04.2025 19:02Studio Figura Brzesko ma 3 lata! Z tej okazji odbyło się huczne świętowanie Studio Figura Brzesko ma 3 lata! Z tej okazji odbyło się huczne świętowanie - Cześć. Tu Ula i Ela, siostry z Brzeska. Nasze Studio Figura Brzesko obchodzi już 3-cie urodziny, to trzy lata pełne pasji, kobiecych realizacji marzeń, ale też przede wszystkim wsparcia i motywacji.Data dodania artykułu: 10.04.2025 20:33
Wyjątkowy lokal do wynajęcia – 130 m² | 3950,00zł | Centrum Tarnowa Wyjątkowy lokal do wynajęcia – 130 m² | 3950,00zł | Centrum Tarnowa Cena: 3950 PLNPRESTIŻ | STYL | HISTORIA Wyjątkowy lokal do wynajęcia – 130 m² | Centrum Tarnowa Zabytkowa kamienica | Sztukateria | Drewniane podłogi | Wysokie sufity Idealne dla kancelarii, firm, przedstawicielstw • 3 gabinety • recepcja • kuchnia z AGD • łazienki z prysznicem • klimatyzacja, ogrzewanie gazowe Cena promocyjna: 3950 zł/mies. (tylko przy podpisaniu umowy do 30.04.2025) Agent odpowiedzialny Edyta Tomaszewska-Beściak 516-179-155 BEŚCIAK NIERUCHOMOŚCIMieszkanie do wynajęcia w okolicach parku Strzeleckiego, ul. Legionów 28 na parterze. Mieszkanie do wynajęcia w okolicach parku Strzeleckiego, ul. Legionów 28 na parterze. Cena: 2000 PLNMieszkanie do wynajęcia w okolicach parku Strzeleckiego, ul. Legionów 28 na parterze. 2 pokoje, po kapitalnym remoncie, całkowicie umeblowane i wyposażone w sprzęt. Najem okazjonalny. Okres najmu min 1 rok. Koszty: * odstępne 2000 zł, czynsz przy jednej osobie 633 zł, w tym ogrzewanie, woda śmieci i administracja * kaucja 3000 zł Wolne od zaraz!!!Do wynajęcia kawalerka przy  ul. Szujskiego Do wynajęcia kawalerka przy ul. Szujskiego Cena: 1200 PLNDo wynajęcia kawalerka zlokalizowana Tarnowie ul. Szujskiego 40. Do wynajęcia mieszkanie na parterze w niskim 4 piętrowym bloku, w pełni wyposażone i umeblowane. Piwnica do dyspozycji, karta parkingowa na 1 samochód. Koszty 1200zł odstępne, 450zł czynsz 1 osoba, media prąd i gaz wg liczników, kaucja zabezpieczająca 1500zł, minimalny czas najmu 6 miesięcy. Najem okazjonalny. Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Od A Do Z Nieruchomości ul. Krakowska 17, Tarnów Agnieszka Zając Tel: 668 804 983
Reklama
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 23°C Miasto: TARNÓW

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 19 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamadotacje dla MŚP
REGION
Reklama