- Studenci muszą rozpocząć naukę w roku akademickim 2022/2023 na 16 kierunkach wymienionych w tej decyzji. Są to kierunki związane ściśle z informatyką, elektroniką, elektrotechniką. To też automatyka, robotyka oraz kierunek lekarsko-dentystyczny, weterynaryjny, jak również cyberbezpieczeństwo - wyjaśnia ppłk Andrzej Korytko, szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Tarnowie.
Aby ubiegać się o wojskowe stypendium należy złożyć wniosek wraz z kompletem dokumentów rekrutacyjnych do służby w Wojsku Polskim.
- Musi złożyć razem z tym wnioskiem o udzielenie stypendium, wniosek o dobrowolną zasadniczą służbę wojskową w ramach szkolenia podstawowego, które realizuje w trakcie nauki na uczelni, również musi zaliczyć program w ramach legii akademickiej i zakończyć go zdaniem egzaminu na etapie szkolenia podoficerskiego, ponadto również z tym wnioskiem składa wniosek o powołanie do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej i ukończenia kursu oficerskiego, który realizowany jest po zakończeniu edukacji w uczelni cywilnej i ostatni wniosek o powołanie do zawodowej służby wojskowej - dodaje ppłk Andrzej Korytko z WCR w Tarnowie.
Po zakończeniu nauki na studiach w polskiej armii trzeba służyć co najmniej przez 5 lat. Co ważne, których kierunki studenci ubiegać się o to stypendium prowadzi tarnowska Akademia Nauk Stosowanych. Wojskowe stypendium przyznawane jest na okres 10 miesięcy. Wojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie ma już sygnały o pierwszych chętnych do udziału w tym pilotażowym programie.