Soda oczyszczona - zastosowanie medyczne
Coraz częściej stosujemy sprawdzone, domowe sposoby na pozbycie się pewnych dolegliwości. Soda oczyszczona wykorzystywana jest do łagodzenia świądu oraz pieczenia skóry po ukąszeniu owada. Wystarczy stworzyć z wody i sody oczyszczonej pastę, którą nakłada się w miejsce ukąszenia. Dzięki temu świąd znacznie się zmniejszy, a my będziemy mieć pewność, że skóra przestanie swędzieć i boleć. Sodę można również dodać do kąpieli, co działa pozytywnie na miejsce po ukąszeniu. Nie wolno jej jednak stosować na otwarte rany.
Soda oczyszczona może być również wykorzystywana do walki z astmą. Wykwalifikowani lekarze podają często pacjentom dożylnie roztwór z sodą, co pomaga w przypadku silnego skurczu oskrzeli. Z sody oczyszczonej można w domowych warunkach wykonać także inhalacje do nosa lub krople, które udrożnią zatkane zatoki.
Soda oczyszczona – zastosowanie kosmetyczne
Soda sprawdza się również idealnie w przypadku, kiedy chcemy pozbyć się nieprzyjemnego oddechu. Wystarczy wypłukać usta roztworem wody z sodą oczyszczoną. Wiele osób twierdzi, że soda dodatkowo może nieco wybielić zęby.
Można również używać jej w celach kosmetycznych oraz jest odpowiednia do leczenia trądziku. W domu przygotowuje się pastę na bazie sody oczyszczonej, soku z cytryny i wody. Taką maskę nakładamy na miejsca zmienione chorobowo. Nie można nakładać sody na otwarte rany, a także duże zmiany skórne w ostrym stanie zapalnym. Pomoże z kolei na niewielkie wypryski, przebarwienia i widoczne zaskórniki. Soda oczyszczona likwiduje obrzęk, a także zaczerwienienie. Pomoże również zmniejszyć widoczność niedoskonałości i zaskórników. Wiele osób dodaje ją również do peelingu ciała lub skóry twarzy.
Jak widać, soda oczyszczona ma wiele zastosowań, które znacznie wykraczają poza obszary kulinarne i te związane ze sprzątaniem. Jej właściwości oczyszczające świetnie sprawdzają się w usuwaniu toksyn z ludzkiego organizmu, czy łagodzeniu ukąszeń, pomagając poradzić sobie z tymi dokuczliwymi dolegliwościami.