Celem projektu jest przyznanie 22 grantów, po jednym w każdym małopolskim powiecie, skierowanym do szkół modelowych i udzielenie im grantów na zakup wysokiej jakości urządzeń cyfrowych, pomocy dydaktycznych oraz oprogramowania w celu umożliwienia transformacji cyfrowej tych szkół i wprowadzenia do nich elementów nauczania metodą STEAM. Środki te trafiły do SP nr 1 w Skrzyszowie. W chwili obecnej zakończyły się procedury związane z zakupem i dostawą specjalistycznego sprzętu, oprogramowania i licencji. Łącznie na ten cel przeznaczono kwotę 94 610,80 zł z czego 90 000 zł pozyskano z UMWM, a pozostałą kwotę stanowią środki z budżetu gminy Skrzyszów.
Zakupiony sprzęt będzie wykorzystywany podczas zajęć lekcyjnych do realizacji podstawy programowej oraz w trakcie zajęć rozwijających zainteresowania. Do szkoły trafiły między innymi okulary VR do rozszerzonej rzeczywistości, dzięki którym uczniowie będą mogli nie ruszając się z sali lekcyjnej zwiedzić muzeum, znaleźć się na sawannie między dzikimi zwierzętami czy też udać się w podróż do wnętrza człowieka. Wszytko to w technologii 360. Z goglami VR współpracował będzie telewizor 65”. 10 robotów, które będzie można programować ze smartfonu pozwoli uczniom nauczyć się programowania oraz poznawać prawa fizyki. Uczeń będzie musiał dobrać odpowiednią moc dla silników, czas ich pracy, aby przejechać wyznaczona trasę i wykonać zadanie.
Kolejne zestawy klocków konstrukcyjnych do budowy robotów wykorzystane zostaną podczas zajęć z robotyki i programowania, które dzięki temu staną się jeszcze atrakcyjniejsze. Uczniowie będą mogli również stworzyć prawie profesjonalne studio filmowo-fotograficzne korzystając ze statywów, oświetlenia i gibala, w którym będą realizować swoje pasje i zainteresowania oraz utrwalać życie szkoły. Szkoła wzbogaciła się także o 8 laptopów o bardzo dobrych parametrach, z których uczniowie będą mogli korzystać w pracowni STEAM. Zestaw do nauki podstaw programowania BeCreo Kit posłuży uczniom do zgłębienia tajników kodowania. Zajęcia prowadzone w pracowni STEAM zostaną wzbogacone wieloma gotowymi scenariuszami i rozwiązaniami. Uczniowie będą mogli również wydrukować modele różnych budowli, tkanek, elementów konstrukcyjnych wykorzystując zakupioną drukarkę 3D.