- Efekt jest zadowalający a dla mnie i uczniów nawet oszałamiający. Przez wiele lat staraliśmy się o tę przewiązkę pomiędzy halą a szkołą podstawową. Było to uciążliwie, bo wychodzenie na lekcje wychowania fizycznego, ubieranie się, przebieranie... warunki atmosferyczne w zimie są, jakie są, dzieci często chorowały, teraz mamy już naprawdę super warunki.
Reforma edukacji spowodowała, że uczniowie siódmej i ósmej klasy nie mieścili się w murach szkoły. Rozbudowa dała komfortową przestrzeń do nauki najstarszych uczniów.
- Mamy piękne sale, z których młodzież, bo już z nimi rozmawiałam, jest zadowolona. Sale są przestrzenne, wyposażone w nowy sprzęt, zarówno ławki, meble jak i pomoce dydaktyczne.
Zakup sprzętu i doposażenia był możliwy dzięki montażowi finansowemu z zewnętrznych źródeł oraz środków gminy Żabno.
- Ta inwestycja kosztowała nas ponad 1 600 000 złotych. Ponad 600 tys. dostaliśmy dofinansowania. Oprócz tego były środki na pomoce dydaktyczne tj. 75 tysięcy, ale również w tym roku doposażaliśmy szkołę w te nowe rzeczy, nową część i była to kwota ponad 150 tysięcy. Widać to na salach i w uśmiechu dzieci, co jest najważniejsze.
Jak podkreślała burmistrz Żabna Marta Herduś inwestycja nie miałaby szansy na powodzenie, gdyby nie wsparcie wielu osób.
- To była determinacja wielu osób, całej społeczności i to nie tylko Bobrownik, ale całej wsi Łęg Tarnowski. Mieliśmy powód, by budować tę przewiązkę, a w podobnym czasie zakończyła się przebudowa i utworzenie nowych miejsc w przedszkolu w Łęgu Tarnowskim. To były jakby jedno zadanie, bo dwie wsie "dogadały się", że muszą tworzyć nowe miejsca, bo szkoła buduje się przecież tymi maluchami.
W Szkole Podstawowej miejsc brakowało, gdy uczyło się tam tylko 6 klas, po reformie było jeszcze mniej komfortowo.
- Powstał ten pomysł już 4 lata temu. W WPF-ie wpisany w budżecie, dzięki poprzedniej radzie miejskiej i radnym obecnej kadencji finansowanie zostało wpisane. A dzięki wsparciu parlamentarzystów ziemi tarnowskiej szczególnie posłowi Wiesławowi Krajewskiemu i wojewodzie Łukaszowi Kmicie otrzymaliśmy połowę potrzebnej kwoty, czyli 660 tys. złotych.
Gdyby nie dofinansowanie uczniowie nie mogliby świętować zakończenia roku szkolnego w połączeniu z otwarciem rozbudowanej części placówki. Oprócz podziękowań dla zaangażowanych w budowę osób to właśnie wychowankowie z Bobrownik literacko i tanecznie dziękowali nauczycielom za kolejny rok nauki i choć pandemia spowodowała, że większość czasu spędzali w domu - powtarzali, że we wrześniu jeszcze chętniej wrócą do szkolnych ławek.