- My od sześciu lat jesteśmy najchętniej wybieraną Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Polsce. To oficjalne dane Ministerstwa Edukacji i Nauki. Cieszymy się z tego, że młodzi ludzie nam ufają, przychodzą do nas, wybierają PWSZ na miejsce studiów, gdzie spędzą 3, 3,5 a czasami 5 lat – mówił Piotr Kopa, rzecznik prasowy PWSZ w Tarnowie.
Pierwsza tura naboru do tarnowskiej PWSZ rozpoczęła się 1 czerwca i potrwa do 16 lipca.
- Cała rekrutacja odbywa się tak jak co roku – przez internet. Nie trzeba wychodzić z domu, wszystko można załatwić za pośrednictwem sieci. Wystarczy stworzyć sobie konto i zalogować się w naszym uczelnianym systemie Elektronicznej Rejestracji Kandydatów - wyjaśniał Piotr Kopa.
Co ważne, można zarejestrować się do tego systemu nawet bez wyników matur.
- Wystarczy kliknąć w jedno okienko, w którym zgadzamy się na to, aby nasz system sam pobrał wyniki matur z tzw. KREM-u, czyli Krajowego Rejestru Egzaminów Maturalnych. Wtedy wszystko zrobimy za kandydata. Jeżeli ktoś nie wyrazi takiej zgody, to po otrzymaniu wyników matur będzie musiał jeszcze raz się zalogować i uzupełnić te dane – wyjaśniał Piotr Kopa.
Aby zostać studentem PWSZ w Tarnowie, po dostaniu się na wybrany kierunek trzeba się jeszcze na niego zapisać.
Z kolei wszyscy, ci, którzy nie zostali zakwalifikowani na studia w pierwszym terminie mają szansę ubiegać się o przyjęcie w rekrutacji uzupełniającej. Tarnowska PWSZ planuje dodatkowy nabór między 1 a 17 września.