- W Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej nie są obecni producenci tego typu tworzyw. Grupa Azoty wypełni niesie rynkową w oparciu o naszą autorską technologię. Technologię, która została wypracowana właśnie tutaj w Centrum Badawczo-Rozwojowym Grupy Azoty – mówił prezes zarządu Grupy Azoty, Tomasz Hinc.
W Centrum Badawczo-Rozwojowym Grupy Azoty podpisano też umowę o współpracy z firmą Polska Grupa Opakowaniowa Opakomet S.A. oraz Instytutem Badawczym Leśnictwa, a także list intencyjny z Państwowym Gospodarstwem Leśnym Lasami Państwowymi. Podpisanie dokumentów nastąpiło 11 maja.
- Jeszcze kilka lat temu ekologiczne opakowania plastikowe, czy w ogóle plastiki to było coś, co było sobie ciężko wyobrazić. My w tej chwili już produkujemy opakowania ekologiczne – mówił prezes Polskiej Grupy Opakowaniowej Opakomet S.A., Piotr Stachowicz.
- Wyzwania dzisiejszego dnia, jakie stoją także przed lasami w Polsce są olbrzymie. To są rzeczy, które nawet trudno sobie wyobrazić – zmiany klimatu, ale także zmiana świadomości społecznej jeżeli chodzi o funkcjonowanie lasów – to wszystko sprawia, że my musimy wychodzić naprzeciwko tym wyzwaniom i promować produkty, które w odbiorze społecznym będą postrzegane jako bezpieczne – dodawał prof. Jacek Hiszpański, dyrektor Instytutu Badawczego Leśnictwa.
- Jest to produkt wysoce innowacyjny, w pełni biodegradowalny i jednocześnie przyjazny środowisku. Dostrzegamy bardzo duży potencjał w wykorzystaniu biodegradowalnych produktów oferowanych przez Grupę Azoty S.A. W bieżącej działalności lasów – zaznaczał Krzysztof Janeczko, zastępca dyrektora ds. Finansowych Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasów Państwowych.
Nowa linia produkcyjna to też odpowiedź Grupy Azoty na unijną dyrektywę, której celem jest zmniejszenie wpływu niektórych produktów z tworzyw sztucznych na środowisko.