- Mieliśmy okazję przekazać Zespołowi Szkół im. K.K. Baczyńskiego piec konwektorowy, który posłuży uczniom klas gastronomicznych. Wiemy też, że planowana jest nowa siedziba dla tych klas, dlatego też uczniowie na pewno dobrze to wykorzystają i potrawy regionalne z terenu dąbrowszczyzny na pewno będą jeszcze smaczniejsze - mówi Anna Glixelli - Prezes Stowarzyszenia.
Instytut Rozwoju Obszarów Wiejskich dba o to, by tradycyjne smaki regionów - nie zanikały. Stąd wsparcie młodzieży, która ma szansę zachować tradycję. Ważna jest także współpraca z Kołami Gospodyń Wiejskich.
- Stowarzyszenie skupia się na różnych inicjatywach oddolnych, bardzo ważne są dla nas Koła Gospodyń Wiejskich jak również sołtysi. Już w najbliższym czasie planujemy organizację warsztatów trzydniowych dla jednej i dla drugiej grupy. Dla Pań z KGW będą to warsztaty pn. ETNOMałopolska, wezmą w nich udział koła z powiatu dąbrowskiego - dodaje prezes stowarzyszenia.
Odbędą się także warsztaty dla sołtysów.
- W kolejnym terminie będziemy organizowali warsztaty dla sołtysów - również trzydniowe. Zapoznamy ich z nowinkami technologicznymi, socialmediami i nauczymy ich rozwiązywać konflikty w sołectwach - mówi Anna Glixelli.
Jak mówi Prezes Stowarzyszenia Instytut Obszarów Wiejskich Anna Glixelli - Koła Gospodyń Wiejskich są wdzięczną grupą do działania - dlatego wszystkie organizowanie warsztaty i szkolenia cieszą się sporym zainteresowaniem. Jeśli tylko pandemia nie pokrzyżuje planów - wydarzenia odbędą się w najbliższych miesiącach.