Wsparcie trafiło m.in. do szpitali, placówek medycznych i stacji pogotowia ratunkowego. W ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej zakupiono niezbędny sprzęt potrzebny do walki z COVID-19, doposażono lecznice oraz zakupiono specjalistyczne karetki. Ponadto, stworzono zapas środków ochronnych dla lekarzy i personelu medycznego. Teraz szpitale na terenie małopolski mają mieć zapas materiałów ochronnych na minimum 30 dni. Ale to nie wszystko. Pomoc trafiła do placówek całodobowej opieki, służb ratunkowych, w tym państwowej i ochotniczej straży pożarnej - Te działania były prowadzone w ramach pakietów: medycznego i społecznego.
Z kolei pakiet edukacyjny ma wesprzeć małopolską oświatę i przygotować ją na wypadek nauki zdalnej. Jednak to nie tylko zakup potrzebnego sprzętu. W ramach tego pakietu ma powstać Małopolskie Laboratorium Edukacji Cyfrowej Humine z siedzibą w Tarnowie.
Kolejnym z działań w ramach tarczy jest pakiet rozwoju, który ma wspierać rewitalizację.
Dodajmy, że jednym z beneficjentów Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej jest powiat tarnowski. W jej ramach do powiatu trafiły m.in. 4 karetki, opryskiwacze dla straży pożarnej, maseczki i środki ochrony osobistej oraz wsparcie finansowe.
Ponadto, jak wyjaśniał w trakcie spotkania z mediami Edward Czesak z Zarządu Województwa Małopolskiego, samorząd wojewódzki nadal chce wspierać zadania i inwestycje, które są potrzebne w Małopolsce.
Dodajmy, że we wspólnym posiedzeniu Zarządu Województwa Małopolskiego i powiatu tarnowskiego udział wzięli też posłowie z regionu, radni wojewódzcy, członkowie Zarządu Powiatu Tarnowskiego oraz lokalni samorządowcy.