- Procedura In-house zakłada taką zasadę działania, że jako podmiot wewnętrzny spółka MPK realizuje na rzecz Gminy Miasta Tarnowa określoną usługę polegającą na świadczeniu usługi przewozowej osób. Miasto zamawia to w procedurze in-house, czyli bez postępowania przetargowego. To daje pewien komfort pracy i pewność wysokiej jakości usług, natomiast niesie pewne ograniczenia związane z tą procedurą polegające na tym, ze dodatkowe przychody z innej niż podstawowa działalność mogą stanowić do 10%. Niestety Mpetrol przynosi znacznie więcej przychodu niż 10% i my jako spółka nie możemy dalej prowadzić stacji benzynowej u siebie pod marką Mpetrol - wyjaśnia Zbigniew Kajpus, dyrektor operacyjny MPK sp. z o.o., radny Rady Miejskiej w Tarnowie.
Na razie nie wiadomo co stanie się ze stacją paliw Mpetrol. Być może stacja zostanie wydzierżawiona. - Być może będzie mógł ją prowadzić inny podmiot, to jest pytanie do właściciela, jaką politykę tutaj będzie reprezentował - dodaje.
Właścicielem stacji jest Gmina Miasta Tarnowa i to ona zdecyduje o jej dalszych losach.
Warto podkreślić, że choć Mpetrol zostanie zamknięty dla klientów indywidualnych to miasto nadal będzie korzystało z własnej dystrybucji paliwa.