– Klucz do takich pięknych wystąpień leży w atmosferze naszej szkoły. Stawiane wymagania są dostosowywane do możliwości dzieci i mają one możliwości osiągnięcia sukcesu edukacyjnego. Dzięki temu są bardzo otwarte, nie boją się wystąpień i chcą pokazać się z jak najlepszej strony. Nikt ich nie wyśmiewa i porównuje do innych, każdemu bijemy brawo. Jest jeszcze jedna bardzo ważna zaleta pracy w naszej placówce. My do naszych wystąpień nie wybieramy dzieci zgodnie z umiejętnościami i talentami. Każde dziecko na miarę swoich możliwości może zaistnieć na scenie – tłumaczy Beata Nowak, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tarnowie.
Po występach wszyscy wzięli udział w pikniku. Dzięki zaangażowaniu rodziców i darczyńców, na każdego czekało jedzenie i napoje.
– Przygotowujemy słodki poczęstunek, atrakcje, zawody sportowe, tańce, piosenki. Wszystko po to, żeby pokazać, że jesteśmy wspólną społeczności rodziców, uczniów i nauczycieli. W tym momencie mamy 220 uczniów. To są dzieci z różnorakimi niepełnosprawnościami, w tym zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Mamy doświadczenie ogromne, wieloletnie. Każdy dzień jest bardzo ważny, bo ćwiczymy i uczymy dzieci pewnych postaw, zachowań i umiejętności potrzebnych w codziennym, dorosłym życiu. Chcemy, żeby byli jak najbardziej samodzielni i niezależni – informuje Beata Nowak, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tarnowie.
W trakcie imprezy można było skorzystać również ze specjalnie przygotowanych na tę okazję salonów SPA: kosmetycznego, fryzjerskiego oraz masażu.