- Tak naprawdę to kobiety były grupą docelową. Jest im troszeczkę trudniej na rynku pracy. Zwracaliśmy też uwagę na to, żeby to były kobiety, które wracają na rynek pracy po urodzeniu dziecka, po urlopach macierzyńskich i wychowawczych, ponieważ ich sytuacja jest jeszcze trudniejsza niż innych osób na rynku pracy - tłumaczy Angelika Bilska, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowie.
Praca zdalna została uregulowana w Kodeksie Pracy w tym roku. W związku z tym, głównym celem projektu realizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowie było wypracowanie metod wsparcia do zatrudniania w tej formie, a co za tym idzie - zachętą dla pracodawców z sektora małych i średnich przedsiębiorstw.
- W naszym projekcie testujemy takie narzędzia jak refundacja części kosztów poniesionych przez pracodawcę na wynagrodzenie osoby bezrobotnej, zatrudnionej z urzędu. Kwoty, które można otrzymać to takie widełki między 2400- 2700 zł. Ta refundacja jest miesięczna przez okres 12 miesięcy. Natomiast przez kolejne 6 miesięcy pracodawca ma obowiązek zatrudnić tę osobę z własnych środków – informuje zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowie.
Dla Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowie najistotniejszym faktem jest, że kilkanaście osób dostało możliwość pracy od razu na 18 miesięcy.