- My mamy listę oczekujących, którą prowadzimy, przyjmujemy wnioski i co roku mamy chętnych w granicach gdzieś 450/500 osób. W związku z powyższym oprócz tego, że w tych zasobach, które mamy, to jest mniej więcej realizacja 100 mieszkań, to myślę, że właśnie tą rewolucyjną rzeczą będzie oddanie takich nowych lokali mieszkalnych, które by obniżyły ten procent osób oczekujących, a także skróciły czas oczekiwania może do 2 lat - mówi Bernard Karasiewicz, prezes Miejskiego Zarządu Budynków w Tarnowie.
Nowy blok ma mieć świetlicę dla mieszkańców, pralnię oraz pomieszczenie na wózki i rowery. Ponadto ma być wyposażony w windę oraz udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.
- One będą miały nowy standard, już taki zgodny z przepisami, czyli one muszą spełniać te standardy dostępności, winda, podjazdy, parkingi. Będą wyposażone w ciepło z MPEC-u, więc to będzie pełen komfort - dodaje Bernard Karasiewicz.
Mieszkania przeznaczone będą przede wszystkim dla osób starszych i niepełnosprawnych, które zamieszkują obecnie w lokalach komunalnych położonych na wyższych piętrach bez dostępu do wind.
- W dalszym ciągu przeprowadziliśmy już przetarg na wykonanie projektu budowy następnego budynku też przy ulicy Krzyskiej 13, w miejscu, gdzie znajdują dwa budynki zwane potocznie barakami. One zostaną zburzone, bo taki jest projekt, który będzie miał w swoich założeniach rozbiórkę istniejących budynków i wybudowanie około 80 mieszkań - wyjaśnia Bernard Karasiewicz.
Dodajmy, że blok ma być gotowy w połowie 2023 roku. Inwestycja otrzymała dofinansowanie, które pokryje 80% kosztów budowy.