- Jeżeli chodzi o to, co turyści zwiedzają, to przede wszystkim tarnowską starówkę, ratusz, katedrę, tarnowskie muzea, szlak żydowski i cmentarz żydowski – jest jeden z takich naszych hitów, który przyciąga turystów z drugiego końca kraju. Zauważyliśmy, że w roku szkolnym również tarnowski teatr przyciągał turystów. Szlak generała Józefa Bema i nowość w tym roku związana z rokiem Szczepanika, czyli duże zainteresowanie Janem Szczepanikiem i m.in. wędrowanie jego śladami po Tarnowie – mówił dyrektor Tarnowskiego Centrum Informacji, Marcin Pałach.
Szlaki rowerowe są również doskonałym rozwiązaniem dla mieszkańców regionu lubiących sportowe wyzwania. Ciekawe trasy, które proponuje Tarnowskie Centrum Informacji, mogą być doskonałą formą wykorzystania całego dnia spędzonego na zwiedzaniu wyjątkowych okolic. Doskonałym urozmaiceniem może stać się również wycieczka pociągiem w trakcie przemierzania terenów na dwóch kółkach.
- Tarnów to taka baza wypadowa do regionu, bo turyści często korzystają z Tarnowa i wyjeżdżają, robią sobie wypady w region. Natomiast, patrząc na najbliższą okolicę, to oczywiście mamy niekwestionowanego lidera, czyli Zalipie – malowaną wieś. Tutaj fajnym miejscem wypadowym jest południe od Tarnowa, czyli mamy Tuchów, Gromnik, Ciężkowice – miejscowości, które oferują świetne miejsce do wypoczynku. Mamy Skamieniałe Miasto, mamy Park Zdrojowy w Ciężkowicach i tutaj również polecamy, na przykład można przejechać rowerem, a ktoś, jak się zmęczy, to w drogę powrotną można zjechać do najbliższej stacji kolejowej, one są mniej więcej co 3 kilometry rozsiane wzdłuż rzeki Białej – przedstawił Marcin Pałach.
Po więcej propozycji na wakacyjne wypady warto zajrzeć na stronę Tarnowskiego Centrum Informacji, by zobaczyć pełną ofertę, jaką TCI podsuwa głodnym wakacyjnych wypraw urlopowiczom.