Budomierz (woj. podkarpackie). Tylko wczoraj do godzin wieczornych ponad 100 tysięcy osób przekroczyło granicę ukraińsko-polską. W sumie, od rozpoczęcia inwazji przez Rosję, ponad 1,2 mln. Najnowsze dane opublikowała Straż Graniczna w mediach społecznościowych.
Obywatele Ukrainy po dostaniu się do Polski nie są pozostawieni sami sobie. Przeciwnie: mogą liczyć na pomoc wolontariuszy, ciepły posiłek i artykuły pierwszej potrzeby. Tak jest między innymi na przejściu granicznym w Budomierzu.
TVN24/x-news
09.03.2022 18:40
(aktualizacja 19.08.2023 07:09)
- Tutaj zapewniamy uchodźcom, którzy zaraz po przekroczeniu granicy odczuwają ogromny stres, są po wielu godzinach, wielu dniach czekania na to, aby dostać się do Polski, od razu zapewniamy im tutaj ciepłą kawę, ciepłą herbatę, słodycze, owoce, zupkę, soczki - oczywiście wszystko jest za darmo – powiedział jeden z wolontariuszy pomagających na granicy.
Podziel się
Oceń
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!