- Dla nas jest to oddanie całego terenu Parku Strzeleckiego dla mieszkańców i będziemy chcieli tę część traktować jako cały kompleks łączący część historyczną, jaką mamy w Tarnowie, czyli Mauzoleum generała Bema, łącząc ogródek Jordanowski łączący właśnie ogród sensoryczny i przede wszystkim fantastyczną zieleń, która jest tutaj — mówi Ewa Łączyńska-Widz.
Wznowiony został również wakacyjny cykl jogi na trawie, który cieszy się dużą popularnością.
- W tym roku odbywa się dwa razy w tygodniu w środę i w niedzielę o godz. 18:00 obok i to też Są to zajęcia bezpłatne dedykowane wszystkim chętnym bez względu na stopień zaawansowania. Wraca też muzyka kameralna do Parku Strzeleckiego. To są koncerty muzyki kameralnej -mówi Ewa Łączyńska-Widz.
W dwie ostatnie niedziele sierpnia odbędą się koncerty, na których zagrają tarnowscy muzycy.
- Staramy się wykorzystać też lokalny potencjał osób, które tutaj są, które są w sąsiedztwie. Przypomnijmy, że w najbliższym sąsiedztwie parku znajduje się wybudowana nowa sala koncertowa, także z tym środowiskiem współpracujemy — mówi Ewa Łączyńska-Widz.
Dla mieszkańców została przygotowana ciekawostka w postaci mobilnego muzeum.
- Będziemy zbierać historie tarnowian, być może bardzo często związane z tym miastem i z jakimiś przedmiotem, i które łączą się z pamięcią i wspomnieniami z Ogrodem Strzeleckim. Będzie można spotkać się z animatorami kultury, którzy będą też wysłuchiwać historii, spisywać i być może w jakiś sposób kiedyś to nam posłuży do jakiegoś projektu artystycznego – mówi Ewa Łączyńska-Widz. Przypomnijmy, że do 8 września w Pałacyku Strzeleckim trwa największa wystawa tarnowskiej sztuki.