Od 14 czerwca przy budynku Centrum Sztuki Mościce można oglądać kolejną wystawę plenerową. Tym razem jest ona poświęcona życiu codziennemu mieszkańców dzielnicy i to mościczanie są autorami prezentowanych prac. Zdjęcia pochodzą z wielu źródeł.
18.06.2021 16:02
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku!
Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
– Wystawa „Mościce mam w sercu” to kolejny element obchodów 50-lecia działalności kulturalnej w budynku Centrum Sztuki Mościce. W związku z tym przygotowaliśmy kolejną wystawę plenerową, na której znalazło się kilkaset zdjęć, które pozyskane zostały z różnych źródeł. Pochodzą one z kronik Centrum Sztuki Mościce, zasobów archiwalnych Grupy Azoty SA, archiwów Zespołu Szkół Technicznych oraz albumów rodzinnych osób prywatnych - mówi Anna Chmura - dyrektor Centrum Sztuki Mościce.
Zbieranie zdjęć trwało kilka miesięcy.
– Akcja cały czas trwa i cały czas zbieramy zdjęcia, których mamy już naprawdę pokaźną kolekcję. Przy okazji zbiórki zdjęć spotykamy się z mieszkańcami, którzy opowiadają nam swoje historie związane z Mościcami.
Fotografie prezentują wiele obszarów życia i to właśnie prywatne kolekcje są dla organizatorów najcenniejsze.
– Interesują nas zdjęcia, które jakby opowiadają o tym życiu codziennym, obszary, które nie były nigdzie publikowane, takie, które są bardzo prywatne. A trzeba powiedzieć, że takich elementów z życia dawnych Mościc jest naprawdę sporo. Stąd też zdjęcia pogrupowaliśmy w kilku obszarach: działalność kulturalna i sportowa, praca i wypoczynek, uroczystości i święta. Wyjątkowa wspólnota pracowników i sąsiadów. Poczucie dumy z bycia mościczanką i mościczaninem.
Wystawa fotografii dostępna w plenerze Centrum Sztuki Mościce i przy bramie wejściowej Grupy Azoty SA. Zaplanuj spacer lub wycieczkę rowerową i cofnij w czasie o kilkadziesiąt lat. Wystawa plenerowa prezentuje kilkaset fotografii archiwalnych z lat 1927 – 1996. Pochodzą one z kronik Centrum Sztuki Mościce, zasobów archiwalnych Grupy Azoty SA, archiwów Zespołu Szkół Technicznych oraz albumów rodzinnych osób prywatnych.
Podziel się
Oceń
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!