W tym momencie ustawodawca wyraźnie wskazał co to jest hulajnoga elektryczna, określił jej nazwę, definicję, określił również co to są urządzenia wspomagające ruch oraz urządzenie do transportu osobistego, te wszystkie 3 definicję, charakteryzują przede wszzystkim urządzenia którymi się możemy poruszać - mówi asp. sztab. Paweł Klimek, oficer prasowy KMP w Tarnowie
W przypadku braku drogi dla rowerów użytkownik hulajnogi w wyjątkowych sytuacjach będzie mógł skorzystać z chodnika, lub z jezdni.
Osoba która się będzie poruszała hulajnogą elektryczną, może jeździć ulicami ale zaś warunek, warunek jest taki że, ruch ulicą odbywa się, jest pomniejszony, jest zmniejszony do 30 km/h, w związku z czym samochody które będą się tą drogą poruszały, nie będą jeździły tak szybko no i drugi warunek, obok nie ma równolegle żadnej drogi, ścieżki chodnika - dodaje asp. sztab. Paweł Klimek.
Przepisy wprowadzają także ograniczenia w poruszaniu się hulajnogą elektryczną zależne od wieku.
Dodajmy, że kierujący hulajnogą elektryczną nie może być w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo w sytuacji prowadzenia hulajnogi na chodniku lub drodze dla pieszych ustawa podkreśla obowiązek ustępowania pierwszeństwa pieszemu.