– Mogę powiedzieć, że jak na budynek zabytkowy, to niespodzianek nie było tutaj wiele. Często niestety nam się zdarza, że przy tego typu obiektach napotykamy na różnego typu trudności, ale tutaj raczej to wszystko przebiega zgodnie z planem. Złożyliśmy też wniosek o dodatkowe pieniądze na wyposażenie. Udało się pozyskać ponad 1 mln złotych. Także do tego projektu jeszcze będziemy mogli po zakończeniu prac budowlanych i wykonaniu aranżacji wnętrz, zakupić meble i wyposażenie – zaznacza Rafał Nakielny, dyrektor Wydziału Infrastruktury Urzędu Miasta Tarnowa.
Kwota konieczna do wykonania projektu wzrosła. Pierwotnie zakładano, że będzie ona wynosiła około 3,49 mln złotych. W tej chwili ma to być 4,5 mln złotych.
– Udało się pozyskać dodatkowe pieniądze. W związku z tym te prace, które przy zabytku wychodzą i wymagają dodatkowych nakładów wykonania czy wyposażenia będą się mieściły w tych pieniądzach z dofinansowania. Dofinansowanie jest kwotą powyżej 3/4 wartości zadania. Uzgodniliśmy z konserwatorem możliwość zamontowania okien dachowych, wykonania posadzki, zamiast posadzki z piaskowca, która odspajała się. Była ona położona na betonie razem z wylewką. Będziemy w to miejsce montować płyty marmurowe. To są wszystkie tego typu koszty, ale są raczej z pożytkiem dla tego obiektu – tłumaczy Rafał Nakielny, dyrektor Wydziału Infrastruktury Urzędu Miasta Tarnowa.
Zakończenie prac remontowych planowane jest na jesień br. Ze względu na wykończenie wnętrz i instalację wyposażenia budynek będzie gotowy najpóźniej na początku następnego roku.