- Roboty budowlane właściwie zostały już zakończone na tym węźle zarówno mówimy o etapie pierwszym jak i drugim, bo tylko chcąc dopowiedzieć to podzieliliśmy tę inwestycję na dwie części. Pierwsza polegała na remoncie parkingu przy ulicy Dworcowej i budowie zadaszenia dla rowerów. Natomiast etap drugi był już związany typowo z przebudową zatoki autobusowej, oraz została odpowiednio wydłużona, pojawiła się tam ścieżka rowerowa, ale tez nowe wiaty, nowy peron, nowe zadaszenia dla pasażerów - mówił Artur Michałek, dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie.
Przebudowa została zakończona pod względem budowlanym. Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie jeszcze w tym roku chce rozpocząć prace odbiorowe inwestycji.
- To jest akurat specyficzny węzeł przesiadkowy, tutaj będzie taka obsługa pasażerów przez autobusy miejskie, ale również i będzie dalekobieżny czy prywatnych przewoźników. Nie będzie tam oczywiście z racji braku miejsca możliwości postoju autobusu, będzie to tylko czas przeznaczony na obsługę. Przede wszystkim poprawiliśmy tam komfort obsługi pasażerów, nowe wiaty, nowy standard tego przedsięwzięcia. Przede wszystkim ten cel, który nam przyświecał to integracja poszczególnych gałęzi transportu - dodał Artur Michałek.
Według pierwotnych zapewnień działania przy przebudowie miały potrwać tylko do końca sierpnia.
- Wstępnie zakładaliśmy, że ta inwestycja zostanie zrobiona w tym okresie, o którym pani wspominała. Natomiast przedłużające się prace projektowe - tu trzeba zaznaczyć, że ta inwestycja była realizowana w formule "zaprojektuj i wybuduj". Miało to później odniesienie również na czas realizacji robót budowlanych - tłumaczył Artur Michałek.
Budowa węzła przesiadkowego przy ul. Krakowskiej kosztowała nieco ponad milion złotych. Miasto na ten cel pozyskało dofinansowanie ze środków unijnych.