- Na tą naszą propozycję odpowiedziało piętnastu przedstawicieli Rad Osiedlowych i pomogli nam w zorganizowaniu tego cyklu Webinarów. Polegało to na tym, że przedstawiciele Rad Osiedlowych, ci przewodniczący organizowali Webinar, zachęcali mieszkańców do udziału w formie online w tym Webinarze i później rozpropagowywali to w dalszej kolejności, żeby do jak największej liczby mieszkańców ta informacja docierała - mówi Anna Bogacz.
Webinary dotyczyły głównie szerokiej oferty programowej, którą realizuje Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie.
- Oferta dotyczy różnego rodzaju podnoszenia kompetencji i kwalifikacji dla mieszkańców małopolski. Nie ma żadnego ograniczenia wiekowego. Bez względu na swoją obecną sytuację społeczno-zawodową, na swój etap rozwoju zawodowego każdy, w którymś z projektów może wziąć udział i skorzystać z tego typu szkoleń - dodaje Anna Bogacz.
Udział w spotkaniach był bezpłatny. Zgłosić mógł się każdy zainteresowany.
- Bardzo dobry był odzew mieszkańców. Mieszkańcy dzięki tej inicjatywie mogli się dowiedzieć o tym, że coś takiego jest realizowane. Odzew był duży i często były telefony do Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie, również do naszego zespołu zamiejscowego właśnie z tej informacji, która docierała przez te Webinary. Wśród Rad Osiedlowych, które odpowiedziały pozytywnie, to było piętnaście tych Rad i właśnie im, przewodniczącym tych Rad chcemy dzisiaj podziękować - mówi Anna Bogacz.
Mimo zakończenia cyklu webinarów zorganizowanych wspólnie z Przewodniczącymi Rad Osiedli Miasta Tarnowa, Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie nadal zachęca do skorzystania z dofinansowania na kursy i szkolenia w ramach projektów: „Kierunek Kariera”, „Kierunek Kariera Zawodowa”, czy „Łap skilla”. Realizowane są także projekty dla osób powracających z zagranicy „Nowy start w Małopolsce”. I poleca spotkania z doradcą zawodowym w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej.