- To nowe połączenie drogowe, domyka od strony południowej ring komunikacyjny i umożliwia, szczególnie z południa aglomeracji tarnowskiej dobre połączenie ze strefami ekonomicznymi, gospodarczymi, jak również instytucjami miasta Tarnowa. W sposób zdecydowany odciążyłaby ta inwestycja połączenie z miastem Tarnowem, które kanalizuje teraz ruch w okolicy sądu i w okolicy ulicy Tuchowskiej – wyjaśniał podczas ostatniej sesji prezydent miasta Tarnowa Roman Ciepiela.
Taka inwestycja jest przygotowana już do realizacji i ma już wydaną prawomocną decyzję środowiskową, dla tego projektu przygotowany jest też program funkcjonalno-użytkowy – te dokumenty pozwalają na aplikowanie o rządowe środki. Trzecim wymogiem było wpisanie zadania do Wieloletniej Prognozy Finansowej miasta Tarnowa i tego dokonali rani na ostatniej nadzwyczajnej sesji, który odbyła się końcem lipca.
- Obawiam się, że ze względów czysto merytorycznych te nasze oczekiwania, czy oczekiwania pana prezydenta – to, co przedstawił – okaże się nierealne – zastanawiał się radny Marek Ciesielczyk.
- Nie mam zastrzeżeń i chyba nikt z radnych tych zastrzeżeń nie ma. Przecież o budowie łącznika Tuchowska-Krakowska, czy Szkole Podstawowej nr 9, to chyba nie ma nikt z radnych negatywnych opinii – mówiła Krystyna Mierzejewska, radna Rady Miejskiej w Tarnowie.
Oprócz zgłoszenia do Rządowego Programu Polski ład inwestycji drogowej Tuchowska-Krakowska, Tarnów aplikuje również o środki na odnowienie basenu olimpijskiego w Mościcach oraz rozbudowę wspomnianej Szkoły Podstawowej nr 9 w Tarnowie.
Te pomysły poparło 22 radnych, 2 nie wzięło udziału w głosowaniu, 1 z radnych był nieobecny na sesji.