- Na finał konkursu i gale nie mogliśmy zaprosić wszystkich uczestników i wszystkich nauczycieli. Zaprosiliśmy tylko laureatów. Natomiast uczniowie, którzy dostali wyróżnienia zostali zaproszeni w tym samym dniu, ale w późniejszej godzinie mogli odebrać nagrody. Musieliśmy przede wszystkim zachować wszystkie przepisy związane z pandemią - mówi Anna Pojedyniec, koordynator konkursu wiedzy o Józefie Piłsudskim.
Dyrekcja podkreśla, że konkurs jest znakiem rozpoznawalnym dla placówki, a chętnych do udziału wciąż przybywa.
- Cały konkurs trwa tak naprawdę pewien obszar czasu i każda z tych konkurencji odbywa się niezależnie. Każdą konkurencję ocenia inny zespół nauczycieli oceniających, czyli członków jury. Konkurs trwa od 2014 roku i myślę, że już na zawsze wpiszę się w bieżący kalendarz każdego kolejnego roku szkolnego w naszej szkole - mówi Dorota Bargieł-Kurowska, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie.
Tegoroczna edycja była wyjątkowa nie tylko przez pandemię. Uczniowie wykazali się wyjątkowymi umiejętnościami.
- Uczniowie mają możliwość wykazania się różnymi talentami. Zarówno plastycznymi jak i recytatorskimi, wokalnymi. Samych prac plastycznych wpłynęło 160. Były to różnorodne prace, uczniowie przygotowali projekt plakatu poświęcony Józefowi Piłsudskiemu. Były również gry, był projekt znaczku, a nawet monety - mówi Anna Pojedyniec
Organizatorzy nie planują zwalniać tempa. Kolejne edycja jest już w planach.