- Projekt ma na celu przeciwdziałanie jakiejkolwiek dyskryminacji w naszym społeczeństwie, zarówno dyskryminacji rasowej, wyznania religijnego, orientacji seksualnej, jak i również wielu dyskryminacji jakich doświadczają ludzie w naszym społeczeństwie. Pomysł na projekt wziął się ogólnie z samoistnych obserwacji, z tego co zauważyliśmy co się dzieje w naszym kraju i na świecie, wśród naszych najbliższych znajomych - mówi Michał Babral, koordynator projektu "Wyrównani"
- Działamy aktywnie na naszych mediach społecznościowych zamieszczając tam wpisy o różnych grupach dyskryminowanych i edukujących każdego kto przeczyta. Ponadto prowadzimy webinary, rozmowy z osobami dyskryminowanymi, a w planach mamy jeszcze różne inne działania - mówi Tomasz Kumor, uczestnik projektu "Wyrównani"
Uczestnicy projektu, to uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika, którzy sami mieli okazję na co dzień spotykać się z brakiem tolerancji.
- Osoby, które są w moim zespole wybrałem na podstawie tego, że znam ich wszystkich ponieważ chodzimy wszyscy do jednej szkoły. Są to osoby które są całkiem inne pod względem osobowości, ale jednak razem mamy cel, że chcemy przeciwdziałać dyskryminacji, mamy różne zainteresowania i talenty i razem się w tym wszystkim uzupełniamy i i możemy razem realizować projekt - mówi Michał Babral
- W końcu była taka okazja zaproponowana przez Michała, żeby udział wziąć w tym co się dzieje w społeczeństwie. żeby zabrać jakiś głos, żeby coś zmienić. Tematyka jest dla nas wyjątkowo ważna i wyjątkowa, bo nas dotyka, bo ciągle tego jednak doświadczamy, czy to przez nas czy przez najbliższe otoczenie- mówi Patrycja Sowa, uczestniczka projektu "Wyrównani"
Projekt “Wyrównani” realizowany jest w ramach olimpiady “Zwolnieni z Teorii” i został objęty honorowym patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich.