- Badanie satysfakcji klienta prowadzimy od roku 2012 i wynika ono bezpośrednio z obowiązującego u nas w urzędzie systemu zarządzania jakością. Co roku się doskonalimy, chcemy to robić i musimy to robić, albowiem działamy dla mieszkańców i w porozumieniu z nimi - mówi Lucyna Bielatowicz - dyrektor Wydziału Komunikacji UMT.
Przeprowadzenie ankiety ma trzy, główne cele.
- Po pierwsze chcemy dowiedzieć się, które elementy z procesu obsługi klienta są dla mieszkańców najważniejsze. Po drugie chcemy poznać ich aktualne oczekiwania i po trzecie chcemy dowiedzieć się, które czynniki wpływają na pozytywny i negatywny poziom satysfakcji klienta - dodaje Lucyna Bielatowicz.
Wyniki będą analizowane przez wydział audytu a wnioski zostaną wprowadzone jako tzw. działania doskonalące.
Po każdym badaniu wprowadzamy tego typu działania. W efekcie m.in. wszystkie budynki UMT zostały dostosowane do potrzeb osób z niepełną sprawnością. Zostały wyremontowane pokoje czy też biura obsługi klientów. Zostały także scentralizowane w jednym miejscu wydziały, które mają najczęstszy kontakt z klientem - wymienia dyrektor Wydziału Komunikacji UMT.
Pojawiły się także kąciki zabaw dla dzieci, przewijak dla niemowląt. Poszerzony został również zakres usług online. Każda ze zmian została wprowadzona na podstawie wypełnionych ankiet. Warto dodać, że średnia liczba uczestników badania zadowolenia klienta w ostatnich latach to 200 osób - w tym roku stan na 1 lutego to 500 osób z czego znaczna większość to użytkownicy internetowi). Wyniki ankiety, którą można znaleźć w zakładce "dla mieszkańców" na stronie tarnow.pl zostaną przeanalizowane i będą jednym z czynników służących doskonaleniu jakości usług świadczonych przez urząd.