Zdaniem przewodniczącej komisji rewizyjnej przyjrzenie się tej sprawie to jedna z pilniejszych kwestii:
- Proszę zwrócić uwagę, ile osób odpowiedziało na głosowania w zakresie tzw. Budżetu Obywatelskiego. Jeśli w Tarnowie mieszka 90-100 tysięcy mieszkańców, a udział w głosowaniach zadeklarowało 4,5 tysiąca, to proszę wyciągnąć wnioski ile osób korzysta z takich form komunikacji.
A co za tym idzie, czy ta komunikacja prezydenta i urzędu miasta jest skuteczna i czy rzeczywiście dociera do mieszkańców. Obecnie dobrym tego sprawdzianem jest ankieta skierowana do osób mieszkający w Tarnowie.
- Dosłownie dwa tygodnie temu dowiedzieliśmy się ze stron miasta, że jest przeprowadzana ankieta z mieszkańcami na temat tego czy funkcjonowanie urzędu satysfakcjonuje ich. Ja po raz pierwszy za mojej kadencji – choć mogłam coś przegapić, mea cupla – widzę taką formę, która jest dobrą firmą – chwaliła Anna Krakowska.
Szefowa Komisji Rewizyjnej podkreśla, że każdy dialog na linii prezydent – mieszkańcy jest potrzebny. Jednak w stosunku do pojawiających się informacji na stronach miasta o nowym programie telewizyjnym z udziałem prezydenta wyraża wątpliwość, że będzie on rzetelny.
- Pytanie czy podczas rozmowy z panem prezydentem będzie mowa także o tym, na co nie wystarcza nam środków. I także o tym, na co nie wystarcza nam środków jeśli chodzi o Mościce, np. jeśli chodzi o Stadion Miejski – zastanawia się przewodnicząca komisji rewizyjnej.
W sprawie wydatków na komunikację społeczną komisja rewizyjna będzie chciała też poznać stanowisko prezydenta Ciepieli.
- Myślę, że pan prezydent będzie chciał się w tej sprawie pochwalić, także gdy będzie komisja rewizyjna – mówiła radna.
Z kolei radni sami zadbali o lepszy dialog z prezydentem w trakcie sesji.
- Dzięki uchwale radnych punkt, który nazywa się Interpelacje, zapytania i wolne wnioski, został przesunięty jako punkt czwarty każdej rady. Proszę na to zwrócić uwagę. Nie na zakończenie - gdzie może zabierać głos pan prezydent, lub udzielać odpowiedzi pisemnej - tylko na początku rady. Chodzi nam o to, żeby te interpelacje, zapytania zyskały szerszy oddźwięk zwłaszcza tych, którzy odbierają radę w sposób zdalny – wyjaśniała radna Krakowska.
Dodajmy, że komisja rewizyjna to organ kontrolujący władze miasta oraz jednostki mu podległe. Jej zadaniem jest rzetelna weryfikacja i ocena działań podejmowanych przez miasto. Radna Anna Krakowska przewodniczącą tej komisji jest od września ubiegłego roku. Wcześniej jej szefem był Dawid Solak. Zgodnie z tradycją na tę funkcję wybiera się radnego z klubu opozycyjnego w stosunku do włodarza miasta.