- Cała ta inwestycja ma na celu, aby ten ośrodek rehabilitacji dobrze funkcjonował i lepiej służył pacjentom. Rehabilitacja to jeszcze te pocovidowe sprawy. Złożyliśmy wniosek i zostało to przyjęte. Oddział stacjonarny, który funkcjonuje cieszy się bardzo dobrą opinią. W tej chwili po tym remoncie będzie bardzo przyjazny dla pacjentów i personelu. Zostanie podniesiony komfort pobytu, leczenia i również komfort dla pracowników- mówi Anna Czech, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza w Tarnowie.
Oddziały zostały połączone przewiązką, dzięki które pacjenci poruszający się na wózkach będą mogli bez trudu dostać się na sale.
- Dla tych pacjentów, którzy są bezpośrednio po ciężkich udarach, wypadkach to na terenie oddziału jest zlokalizowana mniejsza sala. Dla tych, którzy wchodzą w kolejny etap rehabilitacji, gdzie idzie coraz lepiej i jest większa szansa pójścia do domu i osiągnięcia sprawności będzie duża sala zlokalizowana na II piętrze gdzie dotychczas działał oddział dzienny, a także ambulatoryjna oferta w zakresie rehabilitacji- zaznacza.
Nowoczesne wyposażenie oddziału pozwoli na wykonywanie niemożliwych do tej pory ćwiczeń.
- Trening pod monitoringiem, wszystkie nowoczesne metody. W każdym pomieszczeniu jest rozmieszczony system przyzywowy, jeżeli pacjent poczułby się nagle gorzej to w każdym momencie może dać znać, także jest to w pełni bezpieczne. Będą łóżka do drenażu, całe wyposażenie będzie bardzo nowoczesne. Mamy bardzo dobrych lekarzy i fizjoterapeutów. Na pewno dzięki temu ta rehabilitacja będzie jeszcze bardziej skuteczna- dodaje.
Remont trwał niecały rok. Otwarcie całego oddziału rehabilitacji zaplanowane jest na październik. Koszt inwestycji wyniósł około 15 mln złotych, z czego 10 mln pochodzi ze środków unijnych.