– Głównie w branżach: gastronomicznej, hotelarskiej, turystycznej, przetwórczej edukacyjnej oraz w pracy związanej z obsługą klienta. Młodzi ludzie mogą pracować przy produkcji spożywczej, w wypożyczalni kajaków, jako dystrybutor ulotek oraz dostawca potraw. Pracodawcy głównie oferują umowę zlecenie. Aktualnie stawka godzinowa wynosi 22,80 złotych brutto na godzinę. Od pierwszego lipca wzrośnie do 23,50 złotych brutto – informuje Dominika Kubala, pośrednik pracy w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Tarnowie.
Na pomoc mogą liczyć również pracodawcy.
– Możemy zorganizować giełdę pracy, bezpłatnie udostępniając nasze pomieszczenia celem spotkania się z potencjalnymi kandydatami na dane stanowisko pracy. To może oczywiście skrócić cały proces rekrutacji. Zoptymalizuje to koszty pracodawcy i jego czas, a jednocześnie może mu to pomoże znaleźć odpowiedniego kandydata na stanowisko – tłumaczy Dominika Kubala, pośrednik pracy w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Tarnowie.
W chwili obecnej Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Tarnowie ma w swojej ofercie kilkadziesiąt miejsc pracy. Większość w Tarnowie lub jego okolicy.
– Sprawa dynamicznie się zmienia, bo jesteśmy w trakcie rozmów z kolejnymi potencjalnymi pracodawcami, którzy chcą nawiązać z nami współpracę. Niedługo zaczną się zbiory owoców, gdzie też bardzo dużo miejsc pracy będziemy mogli oferować. Aby móc korzystać z naszych usług należy wcześniej przyjść do nas osobiście, zarejestrować się, wypełnić kartę klienta. Jeżeli osoba jest niepełnoletnia, wymagany jest również podpis i zgoda rodzica lub opiekuna prawnego – dodaje Dominika Kubala, pośrednik pracy w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Tarnowie.
Po rejestracji, pracownicy poradni zawodowej pomagają dobrać odpowiednią ofertę w oparciu o dotychczasowe doświadczenie i preferencję danej osoby.
W zeszłym roku dzięki pomocy Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Tarnowie wakacyjną pracę znalazło 90 osób.