W Polsce chorujących na Covid-19 wciąż przybywa. Dzienna liczba potwierdzonych przypadków w poniedziałek 19 stycznia przekroczyła 30 tysięcy. Codziennie umiera kilkaset osób. Choć sytuacja jest dramatyczna, rząd nie zdecydował się na wprowadzenie poważniejszych obostrzeń. Młodzież powróciła do szkół, galerie handlowe i sklepy funkcjonują z niewielkimi ograniczeniami, a w wolnej przestrzeni nie obowiązuje noszenie maseczek.
Instytut badań Pollster na zlecenie „Super Expressu” zbadał, jak Polacy oceniają decyzje ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Respondenci mieli odpowiedzieć, czy ich zdaniem szef resortu powinien podać się do dymisji. Niemal połowa badanych oceniła polityka negatywnie.
- 45 proc. badanych uważa, że Adam Niedzielski powinien ustąpić z zajmowanego przez siebie stanowiska;
- 35 proc. jest przeciwnego zdania i chce, aby nadal wykonywał swoje obowiązki;
- 20 proc. badanych nie umiało wskazać odpowiedzi.
Tymczasem, jak donosi RMF24, sam zainteresowany rozważa swoją dymisję. Miał wspominać o tym w rozmowie z władzami PiS po tym, jak w sejmie utknęły przepisy dotyczące nadania pracodawcom narzędzi do weryfikacji testów pracowników. Dokument ten miał być jednym z podstawowych sposobów ministra na opanowanie gigantycznego wzrostu zakażeń. Wbrew oczekiwaniom Adama Niedzielskiego zakończenie prac nad nim nie doszło do skutku, bo jest blokowane jest przez grupę antyszczepionkowców. Według ustaleń reportera portalu, właśnie od tzw. ustawy hocowej polityk ma uzależniać swoją przyszłość w rządzie.