Profesjonalna depilacja laserowa pozwala na całkowite pozbycie się niechcianego owłosienia z wybranego przez nas miejsca: nóg, twarzy, pach czy strefy bikini. Zabieg jest bezbolesny i całkowicie bezpieczny. Przed jego wykonaniem specjalista kosmetolog ocenia stan zdrowia naszej skóry i decyduje czy kwalifikujemy się do jego wykonania.
Depilacja laserowa - dla kogo?
Depilacja laserowa polecana jest przede wszystkim osobom, u których tradycyjne metody depilacji wywołują podrażnienia skóry. Jest idealnym rozwiązaniem przy problemach związanych z pojawianiem się wrastających włosków czy tworzeniem się stanów zapalnych. Należy pamiętać, że do uzyskania pożądanego efektu potrzebna jest seria kilku zabiegów. Depilacja laserowa powinna być powtarzana systematyczne w regularnych odstępach czasu, zazwyczaj co 8-12 tygodni. Rezultat utrzymuje się natomiast nawet przez kilka lat.
Przeciwwskazania do zabiegu
Niestety z zabiegu nie może skorzystać każdy. Przeciwskazaniami do depilacji laserowej są przede wszystkim: opalenizna skóry, choroby nowotworowe, ciąża i karmienie piersią, infekcje wirusowe, grzybicze i bakteryjne czy zażywanie niektórych leków, mogących wywoływać nieprawidłowe reakcje skóry. Trudniejsze do usunięcia mogą być także zbyt jasne włoski, zwłaszcza włoski blond, siwe czy rude.
Czego nie wolno po depilacji laserowej?
Po zabiegu depilacji laserowej naturalnym objawem jest chwilowy obrzęk lub zaczerwienienie depilowanego obszaru. W niektórych przypadkach mogą pojawić się także strupki. Wszystkie te objawy powinny jednak ustąpić po kilku dniach. Osoby po wykonanym zabiegu nie powinny: przez min. 4 tygodnie opalać depilowanego miejsca i przez min. 2 tyg. używać preparatów złuszczających czy peelingów. Należy unikać także gorących kąpieli czy sauny oraz kosmetyków zawierających alkohol lub spirytus.