To wielka szansa na zdobycie, nie tylko dodatkowej wiedzy praktycznej, ale i umiejętności u potencjalnych pracodawców. Rekrutacja na studia dualne zostanie przeprowadzona na obu kierunkach dopiero na drugim semestrze studiów.
-Studia dualne to innowacyjna metoda kształcenia przemiennego w formie zajęć dydaktycznych realizowanych w uczelni i zajęć praktycznych odbywanych u pracodawcy, z uwzględnieniem wszystkich efektów kształcenia przewidzianych w programie – tłumaczy prof. dr hab. Stanisław Kuta, kierownik Zakładu Elektroniki i Telekomunikacji PWSZ w Tarnowie.
Korzyści z tej formy kształcenia jest wiele – studenci mogą zdobyć nie tylko niezbędne doświadczenie zawodowe, umiejętności praktyczne oraz wiedzę, ale także otrzymują stypendia (wysokość stypendium równa jest minimalnemu wynagrodzeniu), wypłacane podczas realizacji staży u pracodawców przyjmujących studentów na staże. Jak się dowiedzieliśmy firmy już podpisały z tarnowską uczelnią umowy na staże studentów. Staże u pracodawców odbywać się będą zgodnie z identycznym harmonogramem na każdym kierunku, w wymiarze trzech miesięcy na drugim i trzecim roku oraz półtora miesiąca na czwartym roku studiów.
Również prace dyplomowe, o tematyce odpowiadającej potrzebom pracodawców, studenci będą realizować u pracodawcy w ramach odbywanego stażu.
Dla podniesienia kompetencji szczególnie przydatnych przyszłym pracownikom, oprócz realizacji normalnego programu studiów, dla studentów studiów dualnych zostaną zorganizowane cztery dodatkowe certyfikowane szkolenia i zajęcia warsztatowe, prowadzone przez renomowane i certyfikowane centra szkoleniowe.
Rekrutacja na studia w PWSZ w Tarnowie potrwa jeszcze niespełna miesiąc, aż do 20 lipca włącznie. Na chętnych czekają miejsca na studiach licencjackich, inżynierskich, jednolitych magisterskich oraz magisterskich uzupełniających na 20 kierunkach i aż 32 specjalnościach. Szczegóły na stronie kandydat.pwsztar.edu.pl.