- W tej wystawie bierze udział grupa młodych artystów, którzy obecnie mieszkają we Wrocławiu. Grupa nazywa się „Bezimienny”. Tworzą ją Justyna Baśnik, Paweł Baśnik i Jędrzej Sierpiński. To jest grupa osób zafascynowana grami, ale też taką estetyką "Gothic" i są tam ich obrazy. Są to obrazy olejne, ale także instalacje takie rzeźby przestrzenne, które dotyczą między innymi gier i są związane właśnie z różnymi ich atutami. W związku z tym nasza wystawa została oznaczona przez grupę miłośników gier - mówi Ewa Łączyńska-Widz, dyrektor Biura Wystaw Artystycznych w Tarnowie.
Skrawek wystawy dostępny jest także w Muzeum Okręgowym w Tarnowie.
- Odłamek tej wystawy jest prezentowany w Muzeum Okręgowym w Tarnowie przy ulicy Rynek 27. Właśnie tam w piwnicach jest część poświęcona najstarszym dziejom Tarnowa. Jest tam oś czasu i jest także punkt związany z okresem rzymskim, jest także praca współczesna - dodaje Ewa Łączyńska-Widz.
Wystawa została otwarta w ramach 19. Festiwalu ArtFest, który rozpoczął się 25 listopada.
- To jest festiwal, który organizuje BWA już po raz 19-nasty, zawsze na przełomie listopada i grudnia. Jest to festiwal, w ramach którego organizowane są wystawy, koncerty, spotkania z artystami, ale też również niekonwencjonalne pomysły, niesztampowe jak na przykład spacer z przytulaniem drzew w parku, czy także performance łyżwiarski na lodowisku w Dębicy - wyjaśnia Ewa Łączyńska-Widz.
Dodajmy, że festiwal ArtFest zakończył się 11 grudnia, ale mieszkańcy w dalszym ciągu mogą oglądać wystawy zorganizowane w ramach wydarzenia. Są one dostępne w Muzeum Okręgowym w Tarnowie, na dworcu kolejowym oraz pałacyku strzeleckim Biura Wystaw Artystycznych.