- Osoby te, które opalają mieszkanie węglem, również osoby, które wspólnie będą mieszkać i prowadzić wieloosobowe gospodarstwa domowe, czyli piętro, parter, będą również mogły taki wniosek dwie rodziny składać, ale to musi być jednoznacznie również w deklaracji zaznaczone – tłumaczy Dorota Krakowska, dyrektor Centrum Usług Społecznych w Tarnowie.
Również w Tarnowie niebawem ruszy etap rozpatrywania wniosków i przyznawania dotacji. Nastąpi to po przyjęciu przez radnych projektu uchwały o „dodatku węglowym” i po wpłynięciu funduszy na ten cel. Mieszkańcy już teraz mogą pobierać wzory wniosków i czynić starania o uzyskanie jednorazowego zasiłku wynoszącego 3 tysiące złotych.
- Jeśli chodzi o miasto Tarnów, to w tej chwili przychodzą mieszkańcy i pobierają sobie wnioski. Pracownicy tłumaczą jak wniosek wypełnić. Ten wniosek jest bardzo skrócony, bardzo prosty do wypełnienia, natomiast pytają też, czy mogą go złożyć. Oczywiście, że mogą złożyć – mówi dyrektor tarnowskiego CUS-u.
Do tej pory w tarnowskim Urzędzie Miasta i w siedzibie CUS-u pojawiło się około 400 wniosków od mieszkańców. Dostępne formy składania dokumentów to skrzynka e-PUAP, droga listowna, a także osobiście w urzędzie. Termin programu dobiega końca 30 listopada. Warto również zaznaczyć, że tego typu dodatek nie podlega egzekucji komorniczej.