- My jako Lewica od prawie roku jeździmy po Polsce i spotykamy się z jej mieszkańcami i mieszkankami. Nie jeżdżą z nami żadni ochroniarze, nie mamy zastępów ludzi, którzy przywożą nas na spotkania z ludźmi. Jeździmy pociągiem jeździmy PKS-em, przyjeżdżamy też własnymi środkami transportu po to, żeby się z ludźmi spotkać. Jesteśmy dostępni, można nas spotkać, dotknąć, zadać nam pytanie, można nas skrytykować – mówiła posłanka Joanna Scheuring-Wielgus, wiceprzewodnicząca Nowej Lewicy.
- To, że jesteśmy z odległej części Polski, przyjeżdżamy tu do Tarnowa ma sens. Jest grupa problemów, która w pewnych regionach jest rozwiązywana lokalnie, ale jest grupa problemów, która się powtarza w różnych regionach. My chcemy wiedzieć jakie problemy występują, żeby je bilansować, korygować, wnosić projekty ustaw w Sejmie, żeby te problemy można było globalnie rozwiązać - tłumaczy poseł Marek Dyduch, wiceprzewodniczący Nowej Lewicy.
- Ważne sprawy dla Lewicy to np. sprawy seniorów. Pieniądze można wydać, np. przeznaczając je na "Rentę wdowią", aby ludzi, którzy zostają sami po śmierci współmałżonka żyli lepiej, żeby stać ich było na leki, na dalsze opłacanie mieszkania i ponoszenie różnych kosztów - podkreśla posłanka Małgorzata Prokop-Paczkowska.
Z kolei Jacek Jabłoński z tarnowskiej Nowej Lewicy mówił o pielęgniarkach, które domagają się uznania swoich kwalifikacji a przez to podniesienia swoich wynagrodzeń. Chodzi o spór około 140 osób spośród personelu medycznego z władzami szpitala im. św. Łukasza w Tarnowie.
- Dyrekcja szpitala w celu uniknięcia podwyżek przekwalifikowała pielęgniarki do innych grup zawodowych, żeby nie otrzymały tych podwyżek. Ja przypomnę, że my jako Lewica bardzo wspieraliśmy, wspieramy i będziemy wspierać pielęgniarki. Nasi przedstawiciele byli obecni na proteście, który pielęgniarki organizowały, udział w nim wzięło ponad 1 000 osób z całej Polski. Tez jako Lewica - pan poseł Maciej Gdula, posłanka Daria Gosek-Popiołek – wystąpiliśmy o odwołanie pani dyrektor do marszałka województwa małopolskiego. Wystąpiliśmy też do prokuratury z zawiadomieniem o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez panią dyrektor Annę Czech, przestępstwa polegającego na uporczywym łamaniu praw pracowniczych - wyjaśnia Jacek Jabłoński, współprzewodniczący Nowej Lewicy w Tarnowie.
W spotkaniu posłów Lewicy w Tarnowie udział wzięli mieszkańcy miasta. Sala, w której odbyło się wydarzenie była pełna. Wśród zgromadzonych byli m.in. przedstawiciele Rady Miejskiej w Tarnowie, środowiska lewicowe i sympatycy. Rozmawiano o pomysłach na Polsce i problemach jej mieszkańców.
- To, co dzisiaj od państwa usłyszymy przekażemy dalej, tak żebyśmy taką trochę dobrą nowinę nieśli, ale też słuchali państwa, bo słuchać i przyjmować uwagi jest rzeczą najważniejszą - zaznacza poseł Robert Obaz.
Współorganizatorem wydarzenia był Jacek Jabłoński – współprzewodniczący Nowej Lewicy w Tarnowie. Podobne spotkania jak to w Tarnowie odbywają się w całej Polsce. W ich ramach Lewica chce przedstawiać Polakom swój program wyborczy.