Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Jaki szampon na ŁZS wybrać?

Szampon na ŁZS to może być za mało. Co stosować na łojotokowe zapalenie skóry głowy? Na co zwrócić szczególną uwagę? Jaki szampon na ŁZS wybrać, który będzie mógł być łączony z innymi wysokiej jakości dermokosmetykami? O tym już niżej.
  • 09.08.2024 12:01
  • Autor: Grupa tipmedia
Jaki szampon na ŁZS wybrać?

Czym jest łojotokowe zapalenie skóry, jakie daje objawy?

ŁZS to jedna z częstszych dermatologicznych chorób. Jednak jej leczenie nie należy do najprostszych, ponieważ ma ona nawrotowy charakter oraz brakuje konkretnie określonej farmakoterapii. 

Objawy łojotokowego zapalenia skóry mają postać zmian rumieniowo-złuszczających, na których się znajdują:

  • brązowe, żółte lub białe, tłuste łuski,

  • surowiczy wysięk,

  • nawarstwiony martwy, wyschnięty naskórek,

  • „skorupa”.

Czytaj więcej na temat łojotokowego zapalenia skóry na głowie: https://seborh.pl/lojotokowe-zapalenie-skory-glowy/ 

Igor Michajłowski, specjalista dermatolog Gdańsk

Za przyczynę choroby obwinia się normalnie bytujące na ciele każdego człowieka drożdżaki Malassezia. Jednak przy pewnych sprzyjających im warunkach zaczynają one się niebezpiecznie rozmnażać, tworząc stan zapalny i czyniąc szkody. Dodatkowo czynniki predysponujące do powstania schorzenia to: obniżona odporność organizmu, zakażenie wirusem HIV, nadużywanie alkoholu, długotrwały stres, zaburzenia odżywiania oraz predyspozycje genetyczne. Nie bez znaczenia okazuje się podrażnienie skóry stosowaniem agresywnych kosmetyków mówi dr n. med. Igor Michajłowski dermatolog-wenerolog z Clinica Dermatologica 

Szampon na łojotokowe zapalenie skóry? Sprawdź skuteczny zestaw SEBORH

Jeśli dokucza Ci ŁZS to spróbuj zastosować nie tylko dobry szampon, ale cały zestaw trzech wysokiej jakości produktów, które bazują na naturalnych substancjach aktywnych, tak bardzo pożądanych w kosmetykach i szamponach na łojotokowe zapalenie skóry. Dzięki niemu szybko i skutecznie pozbędziesz się wszystkich charakterystycznych objawów choroby. 

Seborh to kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy
Kup Seborh w Drogerii Olmed – kliknij

 

  • Szampon Seborh – zawiera tak efektywnie działające składniki, jak np.: siarczek selenu, mleczko pszczele, pantenol, ichtiol, biolin czy glinka biała. Dlatego szampon jest w stanie    dokładnie oczyścić skórę głowy i włosy z nadmiaru sebum. Zabija grzyby oraz bakterie. Złuszcza i usuwa martwy naskórek, po czym nawilża skórę i pobudza do regeneracji.

  • Emulsja Seborh – znajdziesz w niej cenny pirokton olaminy, a także olej z czarnuszki, mocznik, NMF oraz siarkę. Te i inne substancje sprawiają, że produkt działa silnie bakterio- i grzybobójczo. Co ważne szybko koi stany zapalne oraz podrażnienia. A także odkaża skórę, niweluje pieczenie oraz towarzyszący choremu świąd. Naskórek nie łuszczy się, lecz staje się bardziej miękki, wygładzony i nawilżony. Na co warto również zwrócić uwagę, produkt przywraca równowagę gruczołom łojowym.

  • Płyn Seborh – ma w sobie bogactwo kwasów, np. jabłkowy, migdałowy, glikolowy, ale też znajdziesz w nim ekstrakt z wąkroty azjatyckiej, argininę czy ekstrakt z miłorzębu. Płyn regeneruje, silnie nawilża, wzmacnia mikrokrążenie i naczynia krwionośne. Znacząco reguluje proces złuszczania naskórka i pracę gruczołów łojowych.

Opinie o SEBORH – Zobacz co piszą osoby, stosujące SEBORH!

Jak stosować zestaw Seborh?

Stosowanie Seborh jest bardzo proste.

Szampon Seborh: Na zwilżone ciepłą wodą włosy nanieść i delikatnie wmasować szampon, aż do uzyskania piany. Pianę pozostawić na około 5 minut, a następnie dokładnie spłukać wodą. Czynność powtórzyć.

Emulsja Seborh: Przy pomocy pompki równomiernie nanieść emulsję na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.

Płyn Seborh: Przy pomocy pompki równomiernie nanieść płyn na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.

 

Jak powinna wyglądać skuteczna pielęgnacja przy łojotoku?

Pielęgnacja skóry z ŁZS musi być łagodna, ale też konsekwentna oraz wielokierunkowa. Nie obejdzie się bez regularnych wizyt u dermatologa. Najpierw musi on postawiać właściwą diagnozę, po czym rozpocząć właściwe leczenie, w zależności do stopnia zaawansowania choroby. W tym celu zapisuje odpowiednie preparaty, leki miejscowe albo doustne. Niezastąpione okazuje się stosowanie łagodnych produktów pielęgnacyjnych, na bazie naturalnych substancji aktywnych. To sprawi, że skóra nie będzie dodatkowo podrażniona, a uciążliwy świąd oraz stany zapalne ucichną. Żeby do tego dążyć trzeba też starać się odbudować warstwę hydrolipidową naskórka. Nawet, gdy choroba przejdzie w stan remisji, dobrym pomysłem jest stosowanie cały czas preparatów bogatych w kwasy, które pomogą regulować gruczoły łojowe, niwelować stany zapalne i złuszczać martwy naskórek.

Podsumowanie

Pielęgnacja skóry z ŁZS wymaga ciągłego zatrzymywania wody w skórze oraz odbudowy warstwy hydrolipidowej naskórka. Niezwykle istotne jest, by nawet w okresach remisji tak dbać o skórę, by utrzymać ten stan jak najdłużej. W tym celu warto stosować wysokiej jakości dermokosmetyki z dużą ilością odpowiednio dobranych kwasów.

Materiał partnera