Po maturze chcesz kontynuować edukację? Planujesz iść na studia – psychologia, informatyka, zarządzanie, a może prawo? Twoja decyzja powinna być przemyślana pod wieloma względami, m.in. własnych zainteresowań i perspektywy dobrego zatrudniania. Dowiedz się, które kierunki są najbardziej przyszłościowe oraz jak wygląda proces rekrutacji.
Najpopularniejsze kierunki studiów
Niezmiennie od wielu lat największym zainteresowaniem cieszą się studia informatyczne – absolwenci tego kierunku mają szerokie możliwości zatrudnienia w wielu branżach, zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym. W czołówce najchętniej wybieranych kierunków utrzymują się również medycyna i nauki medyczne oraz psychologia, a w szczególności specjalności: psychologia kliniczna i osobowości, psychologia biznesu, neuropsychologia. To dobry wybór dla osób odpowiedzialnych, gotowych do nieustanego pogłębiania wiedzy, które swoją przyszłość wiążą z pomaganiem innym.
Kolejne miejsca zajmują prawo oraz ekonomia biznesu – te kierunki studiów są wybierane przede wszystkim ze względu na atrakcyjne perspektywy zawodowe i finansowe. Wśród popularnych kierunków warto wymienić także inżynierię, która skupia się na rozwijaniu umiejętności technicznych niezbędnych w dziedzinach, takich jak przemysł czy budownictwo.
Jakie studia są najbardziej przyszłościowe?
Absolwenci szkół średnich, którym zależy na znalezieniu dobrze płatnej pracy, powinni postawić na informatykę. To właśnie osoby z wykształceniem technicznym, jak np. programista aplikacji biznesowych, analityk cybrebezpieczeństwa czy grafik komputerowy są dziś najbardziej poszukiwane na polskim rynku pracy. Do przyszłościowych i perspektywicznych kierunków zalicza się również zarządzanie – studia kształcą przyszłych ekspertów w zakresie zarządzania, ekonomii, finansów, HR, marketingu oraz reklamy. Te i inne kierunki znajdziesz w ofercie Wyższej Szkole Biznesu – National Louis University (WSB-NLU)!
Jaki kierunek studiów wybrać?
Wybór odpowiedniego kierunku studiów to niełatwe zadanie. Decyzja powinna być dobrze przemyślana i świadoma. W tym przypadku warto wziąć pod uwagę m.in. swoje zainteresowania, predyspozycje, perspektywy zawodowe oraz aktualne trendy na rynku pracy.
Jak aplikować na studia?
To bardzo proste! Rekrutacja na studia WSB-NLU przeprowadzana jest online i składa się z kilku etapów. W pierwszej kolejności należy założyć konto na portalu rekrutacyjnym, a następnie wypełnić podanie z danymi. Kolejny krok to wybór właściwego kierunku i specjalności oraz załączenie wymaganych dokumentów (np. kopii świadectwa dojrzałości). Informacje na temat statusu rekrutacji są przekazywane kandydatom w formie komunikatów widocznych na stronie oraz poprzez e-mail.