Bibliotekoznawstwo, zarządzanie oświatą i inne kierunki studiów podyplomowych
Studia podyplomowe z pedagogiki są polecane osobom, które planują pracę w różnych placówkach edukacyjnych. Jednym z kierunków jest bibliotekoznawstwo, po którym uzyskasz kwalifikacje niezbędne do znalezienia zatrudnienia jako nauczyciel-bibliotekarz (kod zawodu: 235904) w szkołach i nie tylko. Jeżeli chcesz pomóc młodzieży w znalezieniu ścieżki zawodowej, to zdecyduj się na kierunek doradztwa zawodowego. Dysponując dyplomem takich studiów podyplomowych z pedagogiki, możesz pracować jako szkolny doradca i wspierać nie tylko uczniów, ale także dorosłych.
W ofercie podyplomówek znajdziesz szereg innych kierunków pedagogicznych. Członkom kadry kierowniczej placówek edukacyjnych polecamy zarządzanie oświatą, podczas gdy nauczycielom, którzy chcą poznać nowoczesne sposoby pracy z uczniami, mogą spodobać się studia z metodyki nauczania. A może interesujesz się nie tylko pedagogiką, ale także fizjologią i anatomią? W takim razie dobrym rozwiązaniem jest podyplomówka na kierunku korekcji wad postawy, po której będziesz w stanie prowadzić zajęcia z gimnastyki korekcyjnej.
Studia podyplomowe z pedagogiki specjalnej – pracuj z dziećmi i młodzieżą wymagającymi wsparcia w rozwoju
Pedagogika specjalna to obszar skupiający się na pracy z dziećmi i młodzieżą, którzy wymagają szczególnej pomocy ze względu na ich niepełnosprawność – intelektualną albo wady wzroku, słuchu czy mowy. Warto pamiętać, że dział ten obejmuje również wybitnie uzdolnionych uczniów. Jakie kierunki studiów podyplomowych z zakresu pedagogiki specjalnej warto wybrać? W trakcie rekrutacji rozważ zapisanie się np. na oligofrenopedagogikę z arteterapią, pedagogikę resocjalizacyjną i socjoterapię czy też edukację, rewalidację i wspomaganie osób z autyzmem i zespołem Aspergera.
Gdzie wziąć udział w rekrutacji na studia podyplomowe z pedagogiki?
Planując rekrutację na studia podyplomowe z pedagogiki, masz do wyboru dwa rozwiązania – zapisanie się na kierunek stacjonarny i uczęszczanie na zajęcia zgodnie z harmonogramem albo zdecydowanie się na naukę całkowicie przez internet. Druga propozycja, czyli studia podyplomowe online, to nie tylko wygoda i elastyczność, której nie dają ci standardowe uczelnie zlokalizowane w większych miastach. To również oszczędność czasu, który trzeba poświęcić na dojazd, oraz pieniędzy. Najtańsze kierunki kosztują zaledwie 300 zł za całość. Jest to niska cena w porównaniu do stacjonarnych podyplomówek, których miesięczny koszt potrafi wynosić podobną sumę.