Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Jak kupić samochód i cieszyć się nim przez lata

Z pewnością na to pytanie nie łatwo jest znaleźć odpowiedź. Wszystko zaczyna się od tego, czy wiemy jaki pojazd nam jest potrzebny. Zastanówmy się czego nam brakuje w obecnie posiadamy i co chcielibyśmy mieć w swoim nowym pojeździe. Gdyby to był jedyny warunek to pewnie wszyscy kupowaliby auta klasy premium, jednak jest jeszcze drugi czynnik. Zasobność naszego portfela. Tutaj zaczynają się schody, ponieważ musimy określić co jest dla nas najważniejsze, a co powinno zejść na drugi plan.
  • 23.01.2019 10:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Jak kupić samochód i cieszyć się nim przez lata

Określ priorytety

Chcąc kupić auto musisz określić cechy, które nowy pojazd musi posiadać. Jeżeli masz dzieci to zazwyczaj rodzice poszukują samochodu z dużym bagażnikiem oraz przestronnym wnętrzem. Jeśli używasz samochodu tylko, żeby dojechać do pracy oraz na zakupy i mieszkasz tylko z partnerem to nie potrzebujecie dużego środka transportu. Wystarczy pojazd w klasie np. Renault Clio. Jeśli już wiemy czego chcemy i jakie środki możemy przeznaczyć na ten cel  to czas się określić czy kupujemy nowy czy używany. W przypadku nowego wiadomo trzeba odwiedzić kilka salonów, skorzystać z jazdy próbnej oraz dopasować wersję wybranego pojazdu do swoich oczekiwań. Jednak pamiętajmy, że samochód bardzo traci na wartości kiedy opuścimy nim salon samochodowy jako jego właściciele. Zaletą jest z pewnością to, że nowy samochód jest na gwarancji i przez pierwsze lata użytkowania nie powinien się psuć.

 

Jeśli używany samochód to od kogo?

Mamy wybór pomiędzy ofertami prywatnymi, których jest mnóstwo na portalach aukcyjnych i społecznościowych. Zaletą kupowania od osoby prywatnej z pewnością jest możliwość przyjrzenia się bliżej przeszłości pojazdu. Możemy się dopytać o więcej szczegółów z jego historii, tego z pewnością nie dowiemy się w komisie. Minusem jest to, że jeśli kupimy zaprezentowane auto po wcześniejszym sprawdzeniu w taki czy inny sposób, to po zakupie jeśli coś jest nie tak z samochodem pozostajemy sami z tym problemem. Oznacza to kolejne wydatki. W przypadku zakupu z komisu sprawy mają się trochę inaczej. Wiadomo handlarz żyje ze sprzedaży także zna sporo trików marketingowych, którymi będzie chciał nas oczarować. Z drugiej strony nawet po sprzedaniu auta odpowiedzialność komisu się nie kończy. Jeśli auto będzie miało wady, będzie się psuło to możemy je reklamować. Warto również sprawdzić czy jako przedsiębiorca posiada ubezpieczenie dedykowane dla firm handlujących autami takie jak https://www.insurancefactory.co.uk/motortrade-insurance

--- Artykuł sponsorowany ---