"Wprowadzam stan wojenny na całej Ukrainie od 28 listopada rano". Parlament Ukrainy zatwierdził dekret P. Poroszenki

  • 26.11.2018, 21:07
  • RUPTLY/x-news
Kijów, Ukraina. - Zgodnie z przyjętą dziś wieczorem decyzją Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Rady Obrony Ukrainy, wprowadziłem stan wojenny na całej Ukrainie od godz. 9 rano 28 listopada – ogłosił w orędziu telewizyjnym prezydent Petro Poroszenko. Stan wojenny potrwa 30 dni. Zwołana w nadzwyczajnym trybie Rada Najwyższa Ukrainy zatwierdziła prezydencki dekret.

Dyskusja opóźniła się, ponieważ trybunę parlamentarną zablokowali m.in. posłowie populistycznej Radykalnej Partii deputowanego Ołeha Laszki. Domagali się oni przerwy dla konsultacji klubów parlamentarnych z prezydentem. 

Przeciwnicy wprowadzenia stanu wojennego wyrażali obawy, że jest to pretekst do przełożenia na przyszły rok wyborów prezydenckich. Poroszenko zapewnił, że wybory odbędą się w terminie.

RUPTLY/x-news
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe