Tarnowska.TV logo
  •  
17
cz
17
kwiecień 2014
czwartek

Imieniny:

Roberta, Patrycego

Liczba wydarzeń: 0

Liczba newsów: 0

18
pt
18
kwiecień 2014
piątek

Imieniny:

Bogusławy, Bogumiły

Liczba wydarzeń: 0

Liczba newsów: 0

19
so
19
kwiecień 2014
sobota

Imieniny:

Adolfa, Tymona

Liczba wydarzeń: 0

Liczba newsów: 0

20
nd
20
kwiecień 2014
niedziela

Imieniny:

Czesława, Agnieszki

Liczba wydarzeń: 0

Liczba newsów: 0

21
pn
21
kwiecień 2014
poniedziałek

Imieniny:

Feliksa, Anzelma

Liczba wydarzeń: 0

Liczba newsów: 0

22
wt
22
kwiecień 2014
wtorek

Imieniny:

Leona, Łukasza

Liczba wydarzeń: 0

Liczba newsów: 0

23
śr
23
kwiecień 2014
środa

Imieniny:

Jerzego, Wojciecha

Liczba wydarzeń: 0

Liczba newsów: 0

24
cz
24
kwiecień 2014
czwartek

Imieniny:

Grzegorza, Aleksandra

Liczba wydarzeń: 0

Liczba newsów: 0

25
pt
25
kwiecień 2014
piątek

Imieniny:

Marka, Jarosława

Liczba wydarzeń: 1

Liczba newsów: 0

26
so
26
kwiecień 2014
sobota

Imieniny:

Marii, Marcelego

Liczba wydarzeń: 0

Liczba newsów: 0

27
nd
27
kwiecień 2014
niedziela

Imieniny:

Zyty, Teofila

Liczba wydarzeń: 0

Liczba newsów: 0

28
pn
28
kwiecień 2014
poniedziałek

Imieniny:

Pawła, Walerii

Liczba wydarzeń: 0

Liczba newsów: 0

29
wt
29
kwiecień 2014
wtorek

Imieniny:

Piotra, Pawła

Liczba wydarzeń: 0

Liczba newsów: 0

30
śr
30
kwiecień 2014
środa

Imieniny:

Mariana, Katarzyny

Liczba wydarzeń: 0

Liczba newsów: 0

Kalendarz nadchodzących wydarzeń:

16
kwiecień 2014
środa

Dzisiaj

brak wydarzeń

17
kwiecień 2014
czwartek

Jutro

brak wydarzeń

Pozostałe:

2014-04-25
godz. 21:00
ukryj kalendarz
ukryj kalendarz
nieznajomy user
Witaj,
Nieznajomy
Loguj przez Facebook
REKLAMA
PARTNERZY
  • Strony www

REKLAMY

26 kwietnia rozpocznie się 28 Tarnowska Nagroda Filmowa 2014-04-16
Tarnowska Nagroda Filmowa jest wydarzeniem popularyzującym, promującym, upowszechniającym dorobek polskiej kinematografiii najstarszą po Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni imprezą związaną z polskim filmem. Organizatorem...
Młodzież obradowała z Radcą Prawnym 2014-04-16
Uczniowie po raz kolejny debatowali. Młodzieżowa Rada Gminy spotkała sie tym razem z radcą prawnym, aby poznać jego obowiązki i pracę. 
Borzęcin. Miliony dla OSP 2014-04-16
Kilka milionów złotych zaangażowała Gmina Borzęcin w bieżącej kadencji samorządu na rzecz poprawy warunków funkcjonowania i doposażenia jednostek OSP. Dzięki zabezpieczonym w budżecie środkom własnym, jak również tym pozyskanym w...
podinsp. Władysław Szydłowski - naczelnik wydziału Ruchu Drogowego 2014-04-16
W dzisiejszym odcinku rozmawialiśmy o: - Bezpieczeństwie na drogach podczas świąt - Przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego - Najczęstrzych wykroczeniach kierowców podczas Świąt
Muzyka - Maj - Medycyna do trzeciej potęgi! 2014-04-16
Wierzchosławice – Ciężkowice – Tuchów 3-4 maja 2014 Trzy gwiazdy, trzy sceny i po trzykroć więcej majowej zabawy w profilaktycznych klimatach muzycznych! Tak zapowiada się najbliższa edycja festiwalu 3 MAJ SIĘ ZDRÓW! organizowanego przez Centrum Zdrowia Tuchów. LAO CHE w Wierzchosławicach, Plateau w Tuchowie, New Cafe w Ciężkowicach oraz wiele sportowych i rodzinnych atrakcji, które z pewnością każdemu wyjdą na zdrowie. Na początek, 3 maja w Wierzchosławicach, mocne jazzowe uderzenie Big Contest Band z gościnnym udziałem Piotra Kity, a na koniec wielka dawka rockowej adrenaliny i crossoverowych klimatów muzycznych w wykonaniu gwiazdy wieczoru – LAO CHE. Ponadto profilaktyka zdrowotna dla dzieci, bezpłatne badania medyczne oraz radosna dawka sportowych emocji podczas zawodów wspinaczkowych i turnieju siatkówki plażowej. Tego samego dnia w Ciężkowicach DJ-skie miksy oraz poprockowe covery zespołu New Cafe, a wieczorem roztańczona impreza po dniu pełnym sportowych wrażeń z finiszu Karpackiego Wyścigu Kurierów i doskonałej piknikowo – profilaktycznej zabawy. 4 maja w Tuchowie nie lada gratka muzyczna. Majową atmosferę podgrzewać będą Sanktuaryjna Orkiestra Dęta, zespoły Swing i Atria, by w finale usłyszeć „Wiosna Ach To Ty” w wykonaniu zespołu Plateau w ramach Projektu Grechuta. Nie zabraknie również rodzinnej profilaktyki zdrowotnej i sportowych zmagań, zawodów wędkarskich i pokazów konnych. Festiwal 3 MAJ SIĘ ZDRÓW! organizuje Centrum Zdrowia Tuchów i Fundacja Zdrowym Być w partnerstwie z lokalnymi placówkami kultury. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Wicemarszałek Małopolski, Starosta Powiatu Tarnowskiego i Burmistrzowie Tuchowa i Ciężkowic oraz wójt Wierzchosławic. Medialne wsparcie zadeklarowały Radio RDN Małopolska, Gazeta Krakowska, TEMI, TV Kraków, Tarwizja, Kurier Tuchowski, Tarnowska.tv oraz portale internetowe: tarnowskieinfo, muzycznytarnow.pl i pogorze24.pl .
W Wielki Piątek wspieramy Ziemię Świętą 2014-04-16
Podczas adoracji Krzyża w Wielki Piątek, będzie można pomóc chrześcijanom z Ziemi Świętej. Ks. prof. Piotr Łabuda, wykładowca Nowego Testamentu Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II na Wydziale Teologicznym Sekcja w Tarnowie i znawca Ziemi Świętej zwraca uwagę, że większość zabytkowych miejsc w Ojczyźnie Jezusa wymaga remontów. „Są miejsca – parafie, w Ziemi Świętej – gdzie nie ma już zbyt wielu chrześcijanin. Czasami są jedynie franciszkanie troszczący się o miejsca dla nas szczególne. Dlatego liczą na nas, bo sami nie są w stanie utrzymywać i remontować tych świątyń”- dodaje ks. Łabuda. Często problemy z remontami związane są też z tym, że zabytkowe kościoły należą do kilku wspólnot, tak jest m.in. w przypadku Bazyliki Bożego Grobu czy Bazyliki Bożego Narodzenia. Co roku jednak udaje się poprawiać stan zabytków. Ostatnie prace przeprowadzono m.in. w Betfage, w miejscu skąd Jezus wyruszył w drogę Niedzieli Palmowej. Nowe oblicze ma także kościół i jego otoczenie na Polu Pasterzy. Ofiary składane w kościołach w Wielki Piątek są również przeznaczane na dzieła dobroczynne m.in. kształcenie dzieci, na pomoc ubogim, potrzebującym, chorym i działalność wspólnot parafialnych. Kilka lat temu – m.in. dzięki znaczącemu wsparciu diecezji tarnowskiej, w Betlejem powstał dom dla sierot palestyńskich nazywany Domem Pokoju w Betlejem. Potrzeby nadal są tam duże. „W ośrodku mieszkają dzieci, ale też przychodzą tam inni podopieczni, by dostać posiłek, książki i wykąpać się. Pielgrzymi z diecezji tarnowskiej, którzy odwiedzają Ziemię Świętą również swoimi ofiarami i darami wspierają siostry elżbietanki i ich małych podopiecznych. Zostawiają tam żywność i odzież. Siostry rozdają te dary także chrześcijanom z Betlejem” - opowiada ks. Piotr Łabuda. Kapłan, który oprowadza po Ziemi Świętej grupy pielgrzymkowe podkreśla, że przez cały rok można wspierać chrześcijan w Ziemi Świętej korzystając z hoteli i restauracji, które oni prowadzą. „Tylko z jednego hotelu w Betlejem utrzymuje się około 56 chrześcijańskich rodzin” - dodaje ks. Łabuda.
Mali goście w tarnowskiej komendzie 2014-04-16
Moc radości i uśmiechów wnieśli do komendy przy ul. Traugutta wyjątkowi goście, którzy wczoraj pojawili się w siedzibie tarnowskich policjantów. Mowa o dzieciach z domu dziecka przy ul. Chyszowskiej, które tuż przed świętami odwiedziły policjantów. Maluchom towarzyszyły panie Urszula Stróż koordynator Placówki Opiekuńczo –Wychowawczej „Przyjazny Dom” i Elżbieta Ciochoń dyrektor Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Tarnowie. Kuba, Piotrek i Nikola z szeroko uśmiechniętymi buziami odebrali przygotowane specjalnie dla nich świąteczne upominki. Mali goście nie zapomnieli też o swoich przyjaciołach, wręczając I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Tarnowie mł. insp. Mirosławowi Morylowi oraz policjantom wydziału prewencji świąteczne koszyczki. Dodajmy, że to kolejna wizyta maluchów z domu dziecka u stróżów prawa. Od kilka lat tarnowska policja regularnie współpracuje i pomaga podopiecznym „Przyjaznego Domu”, a jego wychowankowie odwiedzają w okresie świątecznym policjantów w ich siedzibie.
W Gemini Park powstanie graffiti i to legalnie! 2014-04-16
Centrum Handlowe Gemini Park Tarnów we współpracy z tarnowskimi artystami graffiti przygotowało akcję „Ożywiamy otoczenie Gemini Park”. W jej ramach młodzi grafficiarze wykonają projekt graficzny na ścianie schodów od strony osiedla Legionów, który będzie nawiązywał do naszego miasta. - Chcieliśmy ożywić otoczenie Gemini Park Tarnów, a tym samym zapobiec nielegalnym malunkom, które pojawiały się w tym miejscu – mówi Kinga Witek, Dyrektor ds. Marketingu i PR Gemini Park Tarnów. – Zapytaliśmy młodych poprzez media społecznościowe, jak wykorzystać tę przestrzeń i spotkaliśmy się z bardzo pozytywnym odzewem. Zdecydowaliśmy się na projekt wykonany sztuką graffiti - dodaje. Powstające projekty uwzględniają wymiary ścian, których łączna powierzchnia wynosi ok 50 mkw. Wszystkie materiały niezbędne do tworzenia graffiti pochodzą od Centrum Handlowego. Autorem malunku jest młody, utalentowany tarnowianin Paweł, który sztuką graffiti zajmuje się od kiedy pamięta. - Wpadliśmy na pomysł, żeby nasza koncepcja dotyczyła Tarnowa. Dlatego na naszym malunku znajdzie się m.in. Ratusz, „Bania”, blokowiska, a pomiędzy nimi herb miasta oraz kolorowy napis „Tarnów” – mówi Paweł. - Naszym projektem chcemy dać możliwość zagospodarowania czasu wolnego uzdolnionym tarnowianom, a mieszkańcom osiedli dookoła Gemini, jak i wszystkim Tarnowianom, chcemy pokazać artystyczne walory graffiti oraz umocnić ich więź z miejscem zamieszkania – podkreśla Kinga Witek. – Zdajemy sobie sprawę, iż gdybyśmy nie zagospodarowali tej ściany, to z pewnością wkrótce znalazłyby się osoby, które „zmalowałyby” to miejsce nieodpowiednimi napisami – dodaje. To kolejna prospołeczna inicjatywa Gemini Park Tarnów. „Ożywiamy otoczenie Gemini Park” ma na celu zapobiec niszczeniu ścian i zabudowań oraz pokazać, że graffiti przygotowane za zgodą wygląda lepiej, niż to nielegalne, powstające w pośpiechu. Wolimy promować sztukę młodych, niż przyzwalać na akty dewastacji.
Jakub Porcari dyrektorem artystycznym 2014-04-16
Jakub Porcari został od 14 kwietnia zastępcą dyrektora ds. artystycznych – dyrektorem artystycznym w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie. Podpisana umowa zakłada trzyletni okres współpracy. Jak zapowiada nie będzie rewolucji, raczej ewolucja ku jeszcze lepszemu repertuarowi. Tak jak mówiłem wcześniej chcę, by dyrektor artystyczny stał się dojrzale odpowiedzialny za: zespół, repertuar i plany rozwoju – mówi Rafał Balawejder, dyrektor teatru. Jakub Porcari został zatrudniony po przeprowadzeniu rozmów z kilkunastoma kandydatami zainteresowanymi praca w Tarnowie. Zgodnie ze statutem teatru jego kandydatura została uzgodnienia z organizatorem. Przychodzę, do Tarnowa znając trochę teatr. Chcę zrobić trzy sezony tematyczne. Ich nazwy podam w najbliższym czasie – mówi Jakub Porcari, nowy dyrektor artystyczny. Pierwszy mój sezon z racji 60-lecia tarnowskiego teatru i 250-lecia teatru w Polsce z całą pewnością będzie oparty na klasycznej polskiej literaturze. Jakub Porcari (ur. 1982) jest absolwentem Wydziału Reżyserii Dramatu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie (2010). Po ukończeniu Liceum Klasycznym w Lecce, studiował w Mediolanie na wydziale Literatury i Filozofii. W Mediolanie ukończył też aktorską Międzynarodową Szkołę Teatru (Scuola Internazionale di Teatro) prowadzoną przez japońskiego reżysera Kuniaki Ida. Uczestniczył w warsztatach aktorskich prowadzonych przez Mamadou Dioume, senegalskiego aktora i reżysera teatru Bouffes du Nord w Paryżu. Ukończył Europejski Kurs Reżyserii Operowej w ramach projektu Unii Europejskeij, pod kierownictwem Giandomenico Vaccari, dyrektora teatru San Carlo w Neapolu i potem Teatru Petruzzelli w Bari. Podczas studiów w Krakowskiej PWST był asystentem Krystiana Lupy i Michała Zadary, brał udział w Laboratorium reżyserskim Krystiana Lupy w Teatrze. W teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie wyreżyserował w 2013 roku „Walkę czarnucha z psami” Bernarda-Marie Koltèsa.
Międzyszkolny konkurs menadżerski 2014-04-16
Dnia 8 kwietnia 2014 roku w Zespole szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie przeprowadzony został finał Międzyszkolnego Konkursu Menedżerskiego, w którym rywalizowali uczniowie tarnowskich szkół średnich. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowania uczniów tematyką inwestowania na polskim rynku kapitałowym oraz sprawdzenie umiejętności podejmowania przez młodzież decyzji związanych z zarządzaniem swoim kapitałem w zmieniających się warunkach makroekonomicznych w Polsce. Organizatorami Konkursu Menedżerskiego byli: • Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. J. Piłsudskiego w Tarnowie , reprezentowany przez opiekunkę Szkolnej Giełdy Papierów Wartościowych - Panią Marzenę Malec-Witek. • Dom Maklerski BDM S.A. Oddział w Tarnowie, reprezentowany przez Dyrektora Punktu Obsługi Klienta - Pana Jana Kiełbasę. • Dom Inwestycyjny XELION Sp. z o.o. Oddział w Tarnowie, reprezentowany przez Dyrektora Oddziału - Pana Marcina Dąbrowskiego. W konkursie brały udział dwuosobowe zespoły uczniów tarnowskich szkół średnich. Konkurs składał się z dwóch etapów: Etap I – polegał na napisaniu pracy - propozycji dotyczącej możliwości zainwestowania pieniędzy na polskim rynku kapitałowym. Praca pisemna zatytułowana była: „Milion w Portfelu” – jak dzisiaj zainwestować pieniądze na rynku kapitałowym? Do etapu finałowego zakwalifikowały się cztery zespoły, które uzyskały największa ilość punktów z I etapu. Etap II - Finał – miał charakter gry inwestycyjnej, której głównym zadaniem był dobór najlepszych klas funduszy inwestycyjnych do zmieniających się warunków makroekonomicznych w Polsce. Dla celów konkursowych przyjęty został pewien okres historyczny (4 lata) po to, aby wyniki rozgrywki oparte były na autentycznych danych i realnych wynikach. W wyniku zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców: I miejsce - II Liceum Ogólnokształcące przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Tarnowie – 16 pkt II miejsce - Technikum Ekonomiczno- Handlowe przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie (zespół 3) – 15 pkt III miejsce - Technikum Ekonomiczne przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie (zespół 1) – 11 pkt Wszyscy finaliści uhonorowani zostali atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi, ufundowanymi przez: - Dom Maklerski BDM S.A. - Dom Inwestycyjny „Xelion” Sp. z o.o. - Urząd Miasta Tarnowa, - Fundację 2065 im. Lesława A. Pagi z Warszawy

Region Brzeski

  • Sklepy Internetowe

Pierwsza
<< Poprzednia
1 2 3 4 5 6 15 16 17
Region Tarnowski
Region Brzeski
Region Dąbrowski
Region Bocheński
Udostępniamy już 2386 wiadomości