24
so
24
marzec 2018
sobota

Imieniny:

Marka, Gabriela

Liczba wydarzeń: 0

Liczba newsów: 0

25
nd
25
marzec 2018
niedziela

Imieniny:

Marii, Wieńczysłąwa

Liczba wydarzeń: 1

Liczba newsów: 0

26
pn
26
marzec 2018
poniedziałek

Imieniny:

Teodora, Emanuela

Liczba wydarzeń: 0

Liczba newsów: 0

27
wt
27
marzec 2018
wtorek

Imieniny:

Lidii, Ernesta

Liczba wydarzeń: 0

Liczba newsów: 0

28
śr
28
marzec 2018
środa

Imieniny:

Anieli, Sykstusa

Liczba wydarzeń: 0

Liczba newsów: 0

29
cz
29
marzec 2018
czwartek

Imieniny:

Wiktora, Eustachego

Liczba wydarzeń: 0

Liczba newsów: 0

30
pt
30
marzec 2018
piątek

Imieniny:

Amelii, Jana

Liczba wydarzeń: 0

Liczba newsów: 0

31
so
31
marzec 2018
sobota

Imieniny:

Balbiny, Gwidona

Liczba wydarzeń: 0

Liczba newsów: 0

Repertuar:

23
marzec 2018
piątek

Dzisiaj

brak repertuaru

24
marzec 2018
sobota

Jutro

brak repertuaru

Kalendarz nadchodzących wydarzeń:

23
marzec 2018
piątek

Dzisiaj

24
marzec 2018
sobota

Jutro

brak wydarzeń

Pozostałe:

2018-03-25
Informacje

Legalni bukmacherzy – istotne zmiany w sytuacji prawnej

Legalni bukmacherzy – istotne zmiany w sytuacji prawnej

  • Wyświetleń

    315


  • Data

    2018-03-05

Zmiany w tzw. „ustawie hazardowej”, które wprowadzone zostały w 2017 roku w zdecydowany sposób zmieniły sytuację na tym rynku w Polsce. Po wejściu w życie zapisów ustawy, „szara strefa” zaczęła się radykalnie kurczyć, natomiast legalni bukmacherzy, którzy działają zgodnie z obowiązującym prawem, zdobywają coraz większą część tego rynku.

 

Co spowodowało, że taki zwrot w tej branży okazał się możliwy?

 

Nałożyło się na to wiele zapisów prawnych, jednak jeden z bardziej odczuwalnych przez bukmacherów bez licencji zapisów umożliwia blokowanie stron internetowych tych firm dla osób próbujących wejść na nie z terytorium Polski. Zastosowanie takiej blokady okazało się niezwykle skuteczne, ponieważ po wejściu na stronę takiego bukmachera gracz automatycznie pozyskuje informację, że firma ta nie otrzymała wymaganego przez polskie prawo zezwolenia na oferowanie zakładów bukmacherskich w naszym kraju. Wskutek blokowania stron firm nie posiadających licencji, coraz większa ilość graczy decyduje się korzystać wyłącznie z usług legalnych bukmacherów, ponieważ obstawianie zakładów w firmach, które odpowiednie zezwolenie posiadają, jest w Polsce całkowicie legalne. Możemy spodziewać się również, że duża ilość firm (zarówno tych polskich jak i zagranicznych) powinna decydować się w najbliższym czasie na uzyskanie wymaganej prawem licencji, ponieważ otrzymanie takiego zezwolenia umożliwiłoby tym firmom legalne oferowanie zakładów bukmacherskich na polskim rynku.

 

Należy przy tym zauważyć, że blokowanie stron internetowych to nie jedyne rozwiązanie zastosowane w celu skutecznego uregulowania rynku. Kolejnym utrudnieniem dla firm działających bez wymaganego zezwolenia jest bowiem utrudnienie wykonywania transakcji finansowych pomiędzy bukmacherem a klientem. Dzieje się tak, ponieważ firmy nie posiadające polskiej licencji nie powinny oferować najbardziej popularnych metod dokonywania płatności, a więc np. za pośrednictwem kart płatniczych lub „szybkich przelewów online”. Tego typu utrudnienia okazują się być również bardzo skuteczne, ponieważ w znaczący sposób ograniczają one możliwość wykonywania szybkich płatności, a ponadto fakt braku tego typu rozwiązań na stronie bukmachera sugeruje graczowi, że ta firma może nie posiadać licencji.

 

Kolejnym utrudnieniem dla bukmacherów działających bez licencji jest uniemożliwienie inwestowania w sponsoring polskiego sportu, co również jest bardzo poważnym utrudnieniem dla działalności firm z tego sektora gospodarki.

 

Zupełnie inaczej wygląda natomiast sytuacja w przypadku legalnych bukmacherów, którzy po otrzymaniu licencji na zakłady bukmacherskie w Polsce mogą prowadzić swoją działalność bez wspomnianych utrudnień. Tak więc strony internetowe legalnych bukmacherów dostępne są bez utrudnień również z terytorium Polski. Firmy posiadające zezwolenie mogą także inwestować w sponsoring polskiego sportu, co szczególnie widoczne jest w przypadku polskich klubów piłkarskich, gdzie sponsorem wielu klubów jest właśnie jeden z legalnych bukmacherów. Dokonywanie transakcji finansowych pomiędzy bukmacherem a klientem może odbywać się, m.in. za pośrednictwem kart płatniczych lub „szybkich przelewów online”.

 

Po wprowadzeniu tych wszystkich zmian legalni bukmacherzy zaczęli zdobywać coraz większą część rynku zakładów bukmacherskich w Polsce. Wydaje się więc, że zastosowane rozwiązania prawne okazały się bardzo skuteczne, a tendencja zachodzących zmian sugeruje, że w najbliższej przyszłości rynek zakładów bukmacherskich w Polsce zostanie zupełnie zdominowany przez firmy działające w sposób legalny.

 

W celu otrzymania wymaganego w polskim prawie zezwolenia, ubiegająca się o nie firma powinna wystąpić o przyznanie takiego zezwolenia do odpowiedniego Ministerstwa. Jeśli dany bukmacher spełni wszystkie wymagane warunki i licencja zostanie mu wydana, wtedy nazwa tej firmy powinna zostać umieszczona na stronie internetowej Ministerstwa Finansów, gdzie w każdej chwili każda zainteresowana osoba może zaczerpnąć informacji, którzy bukmacherzy działają w Polsce legalnie.

 

Wprowadzone w 2017 roku zmiany wpłynęły więc bardzo znacząco na sytuację na rynku zakładów bukmacherskich w Polsce.

 

Obecnie legalni bukmacherzy, pod warunkiem przestrzegania ściśle określonych prawnie reguł, mogą więc kierować swoją ofertę do klientów na różne sposoby – za pośrednictwem tradycyjnych punktów przyjmowania zakładów, a także za pośrednictwem Internetu. Jednak w ofercie legalnych bukmacherów mogą być dostępne jedynie zakłady bukmacherskie, a więc nie znajdziemy tam innych produktów związanych z hazardem, jak np. internetowego kasyna, pokera lub innych tego typu gier. Oferowanie wspomnianych produktów jest zabronione, a więc w ofercie firm działających zgodnie z polskim prawem dostępne są wyłącznie zakłady bukmacherskie. Warto o tym pamiętać i unikać bukmacherów którzy nie posiadają polskiego zezwolenia.

 

W przypadku firm działających w Polsce legalnie, bezpieczeństwo gracza jest dużo wyższe, niż w przypadku firm działających bez zezwolenia, gdyż w razie wystąpienia nieprzewidzianych problemów z bukmacherem, gracz może zwrócić się o pomoc do odpowiednich organów. Ponadto legalni bukmacherzy gwarantują możliwość obstawiania zakładów zgodnie z obowiązującym prawem, a więc gracz nie jest narażony do dodatkowe konsekwencje prawne. Należy pamiętać również, że legalni bukmacherzy przyczyniają się do rozwoju gospodarczego kraju, poprzez odprowadzanie podatków zgodnie z przepisami prawa. Bukmacherzy posiadający zezwolenie na zakłady bukmacherskie mogą również zostać sponsorem polskiego sportu, a więc w jakimś stopniu wpływają na poziom tego sportu.

 

Podsumowując, zmiany jakie obserwujemy na polskim rynku zakładów bukmacherskich zdają się zmierzać w kierunku zdominowania tego ryku wyłącznie przez firmy posiadające wymagane zezwolenie i działające zgodnie z prawem jakie obowiązuje w Polsce.

 

Należy jednak pamiętać o tym, że pomimo iż zakłady bukmacherskie są legalne, to nadal jest to rodzaj hazardu, a tym samym obstawianie zakładów może bardzo silnie uzależniać. Warto mieć to na uwadze i najlepiej w ogóle nie rozpoczynać gry lub robić to w sposób odpowiedzialny. Oczywiście oferta bukmacherów dostępna jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Dodaj komentarz

Reklama

Reklama

Ogłoszenia

Tarnowska.TV

Kontakt 24 

  • Jesteś lub byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?
  • Uważasz że coś powinniśmy opisać lub sfilmować?

Poinformuj nas o tym

 501 005 852